Wyszukiwanie

Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

V Diecezjalne Mistrzostwa KSM w piłce siatkowej i tenisie stołowym

W dniu 21.02.2015 w Hrubieszowie odbyły się V Diecezjalne Mistrzostwa KSM. W turnieju piłki siatkowej brały udział dziewczyny z Krasnobrodu i okolic. Poziom turnieju był naprawdę bardzo wysoki, ponieważ nie tylko młodzież działająca przy kościele uczestniczyła w turnieju, ale również kluby i reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych, które rozgrywają co tydzień swoje spotkania ligowe. "Nasze dziewczyny" zostały rozlosowane do prawdopodobnie najsilniejszej grupy. W grupie tej znalazły się zespoły tj. KSM Strzyżów, Klub z Dołhobyczowa i ZS nr 3 Hrubieszów. W pierwszym spotkaniu reprezentacja Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie spotkała się z Dołhobyczowem i zwyciężyła w tymże spotkaniu 2-0 w setach. Następnie rozgrywany był mecz z KSM Strzyżów, gdzie niestety pomimo bardzo ambitnej postawy przytrafiła się przegrana 0-2. O awansie do dalszej fazy rozgrywek miał zadecydować mecz z ZS nr 3 Hrubieszów. Do awansu reprezentantkom Parafii wystarczało wgrać jednego seta. Ale niestety pomimo wszelkich starań, mając trzy razy piłkę setową nie udało się ugrać owego seta, a całe spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2-0. Dziewczyny naprawdę zasłużyły na ogromne słowa pochwały, za ambitną i godną do naśladowania postawę na boisku. Parafia ostatecznie zajęła V miejsce w turnieju piłki siatkowej dziewcząt. Turniej wygrał KSM Basznia Dolna, natomiast drugie miejsce zajął KSM Strzyżów, a na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki klubu z Dołhobyczowa. Przypomnę, że Strzyżów i Dołhobyczów to grupowi rywale "naszych dziewczyn". Parafię reprezentowały: