Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆWprowadzenie relikwii
św. s. Faustyny


31 października 2010 r. nasza parafia miała okazję uczestniczyć w doniosłym wydarzeniu, jakim było wprowadzenie relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej do naszego Kościoła podczas uroczystej Mszy św. o godz. 1100.

Procesją na wejście rozpoczęliśmy liturgię – Ksiądz Proboszcz wniósł relikwie św. s. Faustyny i ustawił przed ołtarzem na specjalnie przygotowanym miejscu, po czym nastąpiło przywitanie relikwii w naszej parafii przez przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych.

W homilii Ksiądz Proboszcz przywołał postać Heleny Kowalskiej, która chciała być zwyczajną dziewczyną i taką była na co dzień. Od dzieciństwa jednak doświadczała objawień Jezusa, co ostatecznie zaowocowało wstąpieniem do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Posłuszna poleceniu spowiednika, zaczęła spisywać dzienniczek. Wkrótce Pan Jezus poprosił o namalowanie obrazu z Jego wizerunkiem (dzisiejszy obraz „Jezu, ufam Tobie”), przywołał znaczenie godziny 1500 jako godziny szczególnych łask dla ludzkości i poprosił o ustanowienie Święta Bożego Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Ksiądz Proboszcz podzielił się również swoim doświadczeniem, skąd wzięła się myśl sprowadzenia relikwii do naszej parafii, a także wspomniał osobę s. Marii Oktawii Zawady – pochodzącej z Adamowa – dzięki pomocy której udało się sfinalizować ten pomysł. Zebrani na Mszy św. mogli także usłyszeć oficjalne dokumenty potwierdzające zgodę na sprowadzenie relikwii św. s. Faustyny: JE Ks. Bp. Wacława Depo oraz Zarządu Zgromadzenia Sióstr MB Miłosierdzia. Ze wzruszeniem Ksiądz Proboszcz przywoływał także wyjazd delegacji parafialnej do Krakowa-Łagiewnik, aby przywieźć relikwie w przeddzień święta św. s. Faustyny, 4 października. Na koniec homilii zostało przywołane bardzo poruszające świadectwo uzdrowienia nowotworu, pozostawione przez córkę chorej kobiety w Łagiewnikach. Również z tej racji, zgodnie z prośbą Zarządu Zgromadzenia dotyczącą krzewienia Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, tydzień wcześniej, tj. 24 października, w ramach przygotowania wiernych została wygłoszona homilia nt. wagi Miłosierdzia Bożego przez Ks. Prałata dr. Eugeniusza Derdziuka, proboszcza parafii pw. NNMP.

Dopełnieniem Mszy św. stało się ucałowanie relikwii św. s. Faustyny przez wszystkich wiernych i ustawienie ich na przygotowanym wcześniej miejscu przed obrazem świętej. Ponadto każdy, kto wychodził z kościoła, mógł otrzymać obrazek ze św. s. Faustyną i modlitwą, a także nabyć Dzienniczek do prywatnej lektury w domu. Niech najlepszym podsumowaniem tamtego dnia będzie refleksja Księdza Proboszcza, wypowiedziana na zakończenie liturgii: „Aby te ławki przed obrazem „Jezu, ufam Tobie” i relikwiami św. s. Faustyny były zawsze zapełnione”.

oprac. Łucja Oś

Galeria zdjęć!

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
21 lipca 2024

(203. dzień roku)

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Szesnasta Niedziela zwykła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13295

Prognoza Pogody