Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Jedziemy do Niepokalanowa!

 

Grupa dzieci - "Nutki - Jagódki" z naszej parafii Św. Ducha w Krasnobrodzie na sobotnich spotkaniach zapoznawała się z "Małym Rycerzykiem Niepokalanej" i właśnie wtedy , w jednym z zimowych nunerów ogłoszony był konkurs „Zdobyć Świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” , z racji 100-lecia założenia przez Ojca Maksymiliana Kolbe Rycerstwa Niepokalanej. Dlatego też dzieci z wielką ochotą wzięły udział w tym konkursie , wykonując prace w różnych kategoriach.

W miesiącach wakacyjnych redakcja Rycerzyka Niepokalanej przysłała nam wiadomość o rozstrzygnięciu konkursu , i dzieci z naszej parafii zdobyły nagrody wyróżniające oraz otrzymały zaproszenie na ich odbiór. Dostały też zaproszenie do Niepokalanowa na uroczystości związane ze 100-leciem Rycerstwa Niepokalanej i jednocześnie na I Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci - na dzień 16 września 2017 r. Dzieci ucieszone - bardzo chciały jechać i nie tylko dzieci , bo i ich Rodzice czy Opiekunowie wyrazili chęć wyjazdu.

Ks. Proboszcz z Ks. Zbignieem pomagali nam organizująć zbiórkę w całej parafii i dzięki temu dzieci mogły jechać , w sumie 23 osoby. W obydwie strony było do pokonania ok.790 km. Dzięki Bogu podróż w obydwie strony była bezpieczna , a pogoda jak na zamówienie.

Dzieci były pierwszy raz w Niepokalanowie , było wystarczająco dużo czasu , by po przyjeździe spokojnie obejrzeć przepiękny teren , Bazylikę i inne miejsca założone przez naszego Świętego Polaka – O. Maksymiliana Kolbe.

O godz. 10tej zapisani w Recepcji , wszystkie dzieci i dorośli, otrzymali identyfikatory i każdy wpisywał się do Rycerskiej Księgi Gości – takiej tarczy wyciętej w drzewie. Z tamtąd z przewodnikiem rozpoczęło się zwiedzanie miejsc związanych ze Św. Maksymilianem Kolbe i Jego licznymi dziełami.

O godz. 12tej była Uroczysta Msza Święta w Bazylice , gdzie było zgromadzonych ok. 600 dzieci oraz Rodzice i Opiekunowie. Kazanie dotyczyło wyjaśnienia czym się różni dom zbudowany na piasku , od tego który budowany jest na skale oraz jak ważną rolę odgrywa pełna Rodzina. I wartości chrześcijańskie przekazywane przez Rodziców swoim dzieciom.

Po Mszy Świętej nastąpił czas relaksu na przestrzennym placu za Bazyliką , gdzie była scena i ławki. Najpierw zagrały fanfary i odbył się tzw. „Taniec dworski” , tańczyły na scenie damy dworu i dzieci zebrane wokół sceny. Było to Uroczyste Otwarcie 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej i I Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie. Po tym wstępie 'na wesoło' był dedykowany dla wszystkich uczestników ciepły posiłek przygotowany przez Ojców Franciszkanów. - były kiełbaski z grila , bułeczki , gorący bigos i herbata.

Następnie rozpoczęły się gry , zabawy i inne atrakcje dla dzieci. Były zamki – zjeżdżalnie , bańki mydlane , loterie , był „szlak rycerski” z zadaniami. Dzieci wykazywały się swoimi talentami podczas warsztatów rycerskich przechodząc przez przeszkody zdobtwały Dyplomy Rycerstwa Niepokalanej.

Była też Jubileuszowa niespodzianka , a mianowicie Tort – Gigant – dla wszystkich starczyło!

Następnym punktem programu były nagrody rozdawane za konkurs. Nasze dzieci otrzymały wspólny Dyplom i indywidualnie wiele miłych niespodzianek w ciekawych reklamówkach z Niepokalanowem. Były w nich świecące figurki Niepokalanej , książki , długopisy , kredki , odblaski i inne potrzebne rzeczy do szkoły.

Na zakończenie dnia wystąpił na scenie zespół dziecięcy „Mały Chór Wielkich Serc”.

Ubogaceni i pełni wrażeń nasza pielgrzymka wyruszyła w droge powrotną , w sercach zachowując miłe przeżycia i wspomnienia. Niech te przeżycia z Niepokalanowa przyczynią się do aktywności dzieci w parafii.

W tym miejscu chcemy podziękować Ks. Proboszczowi i Ks. Zbigniewowi za pomoc w zbiórce ofiar i Wszystkim , którzy złożyli swój grosz na ten cel. W modlitwie Różańcowej poleciliśmy Wszystkich , którzy nam pomagali.

Szczęść Boże!

S. Urszula Surmacz z dziećmi i Uczestnikami pielgrzymki.

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
19 lipca 2018

(200. dzień roku)

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
659

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody