Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam uczestniczyć w pięknej pielgrzymce, która obejmowała wiele ważnych i ciekawych miejsc kultu religijnego, mimo, że wiele z nich nawiedziłam po raz kolejny. Ogromnie wdzięczna jestem Bogu, że znów mogłam być u Matki Bożej na Jasnej Górze i przedstawić Jej swoje podziękowania i prośby. Bardzo chciałam być i byłam w sanktuarium narodzin i  chrztu św. Faustyny w Świnicach Wardzkich i w Jej domu rodzinnym w Glogowcu, który niewielki, prosty,skromny przypominał mi wiele zwyczajnych domów wiejskih wśród, których wzrastałam i jednocześnie skłaniał do reflesji nad tajemnicą Pana Boga. Wielkie też wrażenia wywarły na mnie pozostałe zwiedzane świątynie. Świetni przewodnicy jakich mieliśmy zarówno na Świętym Krzyżu, Licheniu,Świnicach Wardzkich i Niepokalanowie. Potrafili przekonywująco mówić o wyżej wymienionych miejscach, wplatając swoje życiowe świadectwa, które zawarły glęboko w serce, zachęcają do przemyśleń i przekonyją o wartości modlitwy i umacniania swojej wiary.Tak starannie zorganizowana pielgrzymka dostarczyła mi wiele przeżyć duchowych i pięknych wrażeń zmysłowych i zachęca do dalszego pielgrzymowania.

Bóg zapłać!

Uczestniczka pielgrzymki.

3 września 2014 Aniol Stróż obudził mnie o 4 rano, wstałam o 5 a o 5.30 dołączyłam do grupy pielgrzymów czekającycg przed kaplicy na autokar. I z tąd zaczęło się moje pielgrzymowanie w towarzystwie miłej Eli i innych.Najpierw nawiedziliśmy Św. Krzyż z klasztorem Benedyktów, którzy przynieśli chrześcijaństwo na tą pogańską ziemię. Tu modlili się i pracowali aby przekazać wiarę i dzieje narodu dla potomnych. Zło powróciło na to miejsce gdzie przywieziono relikwie drzewa Krzyża Świętego. W więzieniach bolszewickich i hitlerowskich dało wyraz swego okrucieństwa w niszczeniu człowieka, jego trudu, osiągnięć i piękna. Dzięki Ci Boże, że królujesz tam w swoim Krzyżu w poświęceniu się młodych na służbę Tobie i człowiekowi. W Częstochowie mogliśmy oddać cześć Maryi idąc na kolanach wokół ołtarza.Uczestniczyc w Mszach świętych (jedna przed samym ołtarzem) i apelu jasnogórskim. Nawiedziliśmy Przenajświętszy sakrament w kaplicy i odprawiliśmy drogę krzyżową na wałach.Radością naszą było nawiedzenie kościoła w którym odbył się chrzest siostry Faustyny, wysłuchanie słowa ks. proboszcza tegoż kościoła o roli rodziny w kształtowaniu młodego człowieka, a anstępnie odwiedzenia miejsc po których chodziła, biegała młoda Faustynka w jej rodzinnym domu, na podwórzu. Usłyszeć o jej młodzieńczych radościach, troskach i przygodach z ust zakochanego w niej przewodnika. Licheń, Niepokalanów to wielkie dzieła Boże zbudowane na pokorze, posłuszeństwie woli Bożej ks. Makulskiego, ojca Maksymikiana Kolbego i wielu ludzi dobrej woli.

Boże broń nas od złego, które niszczy. 

Twoja Nina

 Byłam kilka razy na pielgrzymce, ale każda kolejna jest bardziej duchowym umocnieniem. Moim największym wzruszeniem było przebywanie z Matką Bożą na Jasnej Górze. Tam każde moje brzybycie jest wielkim darem Bożym i Maryjnym. Odwiedziliśmy cudowne miejsca w Licheniu, Niepokalanowie i w Św. Krzyżu. Wiele dowiedziałam się o siostrze Faustynie, o tym gdzie się urodziła, mieszkała i była ochrzczona. Dzięki naszemu proboszczowi Romanowidziękuję, że ciągle odwiedzamy nowe Kulty Maryjne.

Parafianka Zofia

Zobacz Msze Św. z naszego kościoła

 

Transmisje Mszy Świętych i Nabożeństw z naszego Kościoła, można oglądać  wchodząc na YouTube Naszej parafii 

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
01 lutego 2023

(32. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5542

Prognoza Pogody