Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W sobotę 18 maja 2013r. dzieci I komunijne, z parafii pw. Zesłania Ducha św. w Krasnobrodzie wraz z rodzicami, jak też częścią parafialnej scholi, pod opieką ks. Tomasza udały się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, Nowin Horynieckich oraz sanktuarium św. Stanisława w Górecku Kościelnym.
W trasę ruszyliśmy o godzinie 8.00 z parkingu przy kościele. W drodze do Lubaczowa odwiedziliśmy rezerwat przyrody „Czartowe Pole”, gdzie znajdują się ruiny starej papierni.
Około godziny 10.00 dotarliśmy do  sanktuarium, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, na której ks. Tomasz przypomniał nam, jak wielką łaską jest to, że możemy Matkę Bożą nazywać naszą Matką, Matka, która zawsze jest dla nas łaskawa. Po Mszy św. wysłuchaliśmy historii tego cudownego miejsca, którą przybliżył nam wikariusz sanktuarium ks. Wiesław Górniak. Po czym udaliśmy się do Nowin Horynieckich, gdzie odwiedziliśmy Kaplicę Matki Bożej, która objawiła się trójce pastuszków. W środku kaplicy bije cudowne źródło, a wodzie przypisuje się działanie uzdrawiające, zwłaszcza w chorobach oczu.
Następnie udaliśmy się do Górecka Kościelnego, gdzie gorąco przywitał nas kustosz sanktuarium św. Stanisława ks. Tadeusz Sochan. Po pogadance, jaką wygłosił, ks. proboszcz przyszedł czas na wspólna zabawę, było ognisko, jak też mecz piłki nożnej.
W drodze powrotnej wszyscy utrudzeni pielgrzymi udaliśmy się na lody, które były bardzo optymistycznym akcentem na zakończenie wspólnej wyprawy.

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
21 lipca 2024

(203. dzień roku)

Święta

Niedziela, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Szesnasta Niedziela zwykła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13083

Prognoza Pogody