Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Św Cecylia

 

Schola młodzieżowa przy parafii pw. Zesłania Ducha Świętego działa od początku utworzenia parafii w 2007 roku. Założona została przez ks. proboszcza Romana Sawica i istnieje od tego czasu nieprzerwanie; jedyne co zmienia się regularnie to skład zespołu i gusta muzyczne jego członków, a co za tym idzie – repertuar, dostosowywany do potrzeb świąt i uroczystości.

 

Zespół uświetnia Msze Święte o godz. 1100. Oprócz prowadzenia Mszy schola przygotowuje oprawę muzyczną podczas różnych uroczystości, takich jak między innymi: święta kościelne, bierzmowanie, I Komunia Święta, wizytacja kanoniczna, dni wspólnoty Ruchu Światło-Życie itp.

 

W święta Bożego Narodzenia w 2009 roku podczas kolędowania po domach naszej parafii schola zbierała pieniądze na warsztaty muzyczne w Łodzi. Dzięki tej ofiarności parafian zespół wziął udział w trzydniowym szkoleniu, podczas którego młodzi ludzie mieli okazję udoskonalać swój śpiew i grę na różnorakich instrumentach.

 

Zespół jest grupą otwartą na każdego: kto chciałby spróbować swoich sił przy mikrofonie, ten w dowolnym momencie może się zgłosić do członków scholi lub do pana organisty i stać się jednym z nas – głoszących chwałę Boga poprzez śpiew.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych i włączania się do naszej muzycznej wspólnoty, by śpiewem i grą na instrumentach jeszcze piękniej chwalić Pana Boga.

Powrót

Dziękując Bogu za posługę wszystkich osób które tworzą naszą scholę parafialną Psallite Deo z radością informujemy że jednym z ostatnich owoców ich pracy jest płyta, którą nagrali. Zawiera ona jedenaście utworów śpiewanych zwykle podczas liturgii w naszym kościele. Powstała dzięki pomocy zaprzyjaźnionych nam osób i Katolickiego Radia Zamość. Na liście przebojów tego radia A.M.D.G. znajduje się jedna z nagranych piosenek naszej scholi „Cuda niepojęte” na którą też możemy oddawać swoje głosy. Płytę będziemy mogli nabyć już w poniedziałek wielkanocny. 

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
01 grudnia 2023

(335. dzień roku)

Święta

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
15174

Prognoza Pogody