Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Diakonia muzyczna

Św Cecylia

 

Schola młodzieżowa przy parafii pw. Zesłania Ducha Świętego działa od początku utworzenia parafii w 2007 roku. Założona została przez ks. proboszcza Romana Sawica i istnieje od tego czasu nieprzerwanie; jedyne co zmienia się regularnie to skład zespołu i gusta muzyczne jego członków, a co za tym idzie – repertuar, dostosowywany do potrzeb świąt i uroczystości.

 

Zespół uświetnia Msze Święte o godz. 1100. Oprócz prowadzenia Mszy schola przygotowuje oprawę muzyczną podczas różnych uroczystości, takich jak między innymi: święta kościelne, bierzmowanie, I Komunia Święta, wizytacja kanoniczna, dni wspólnoty Ruchu Światło-Życie itp.

 

W święta Bożego Narodzenia w 2009 roku podczas kolędowania po domach naszej parafii schola zbierała pieniądze na warsztaty muzyczne w Łodzi. Dzięki tej ofiarności parafian zespół wziął udział w trzydniowym szkoleniu, podczas którego młodzi ludzie mieli okazję udoskonalać swój śpiew i grę na różnorakich instrumentach.

 

Zespół jest grupą otwartą na każdego: kto chciałby spróbować swoich sił przy mikrofonie, ten w dowolnym momencie może się zgłosić do członków scholi lub do pana organisty i stać się jednym z nas – głoszących chwałę Boga poprzez śpiew.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych i włączania się do naszej muzycznej wspólnoty, by śpiewem i grą na instrumentach jeszcze piękniej chwalić Pana Boga.

Schola płyta

Powrót

Dziękując Bogu za posługę wszystkich osób które tworzą naszą scholę parafialną Psallite Deo z radością informujemy że jednym z ostatnich owoców ich pracy jest płyta, którą nagrali. Zawiera ona jedenaście utworów śpiewanych zwykle podczas liturgii w naszym kościele. Powstała dzięki pomocy zaprzyjaźnionych nam osób i Katolickiego Radia Zamość. Na liście przebojów tego radia A.M.D.G. znajduje się jedna z nagranych piosenek naszej scholi „Cuda niepojęte” na którą też możemy oddawać swoje głosy. Płytę będziemy mogli nabyć już w poniedziałek wielkanocny. 

Zobacz Msze Św. z naszego kościoła

 

Transmisje Mszy Świętych i Nabożeństw z naszego Kościoła, można oglądać  wchodząc na YouTube Naszej parafii 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
31 stycznia 2023

(31. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13249

Prognoza Pogody