Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

,, Wiara jest decyzją na to żeby być z Panem, żeby z Nim żyć. To ,,bycie z Nim” wprowadza do zrozumienia powodów dla których się wierzy” (Benedykt XVI)

 

Młodzież naszej parafii w dniach 17-19 lutego 2013r. udała się na Oazę Modlitwy, która odbyła się w domu rekolekcyjnym w Korchowie niedaleko Biłgoraja. Ponad cztardziesto osobowa grupa młodych ludzi przebywała tam pod opieką trzech kapłanów: ks. Tomasza Leńczuka, ks. Grzegorza Szlązaka i ks. Piotra Grzechnika oraz trzech animatorek Sylwii, Oli oraz Agaty.

Osiemnasto osobowa grupa z naszej parafii przebywała tam, po to by nauczyć się życia we wspólnocie przez wspólną zabawę, a przede wszystkim przez wspólną modlitwę. Codziennie po modlitwach porannych oraz śniadaniu, mieliśmy spotkania w grupach, na których mogliśmy głębiej poznawać tajemnicę Słowa Bożego w naszym życiu. Na tzw. Namiocie Spotkania wspólnie rozważaliśmy fragmenty Pisma Świętego, który wprowadzał nas w sens liturgii słowa, która była podczas Eucharystii. Kluczowym elementem naszego dnia była Msza święta. Po niej spożywaliśmy posiłek a następnie była chwila czasu wolnego.

W poniedziałek przed kolacją mieliśmy spotkanie z dokumentem, na którym ks. Grzegorz opowiadał nam o pielgrzymce, którą odbył do Ziemi Świętej. Zobaczyliśmy mnóstwo wspaniałych zdjęć oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Po wspólnej kolacji odbywały się różne nabożeństwa takie jak: w niedzielę- Gorzkie Żale, a w poniedziałek- Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Tomasza. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, po którym nastawał czas świętej ciszy, czyli czas prywatnego spotkania z Panem Jezusem. Były to chwile wyciszenia oraz wewnętrznych przeżyć. W ostatni dzień rekolekcji, czyli we wtorek po Mszy św. i obiedzie, wspólnymi siłami posprzątaliśmy ośrodek i ruszyliśmy do swoich domów przepełnieni radością oraz wdzięcznością Bogu za ten wspaniały czas. Podczas rekolekcji Pan Bóg może dać bardzo wiele osobom, które otworzą swoje serce, może pokonać grzech i odmieni życie. Obecnie trwa Rok Wiary, może jest to okazja by zgłębić treść tego, w co wierzymy.

Joanna Łosiewicz i Agata Kwika

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
14 czerwca 2024

(166. dzień roku)

Święta

Piątek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męcz.

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11698

Prognoza Pogody