Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Ogłoszenia duszpasterskie

 

III Niedziela Adwentu

 

17. 12. 2017 r.

 

 

 


1. Dziś trzecia niedziela adwentu –GAUDETE- niedziela radości, na co zwraca uwagę różowy kolor szat liturgicznych. Od minionej soboty - 16 grudnia – trwamy w drugiej cześć adwentu. Jej treścią jest bezpośrednie przygotowanie na świętowanie pamiątki narodzenia Pana. Zewnętrznym znakiem jest uroczysta Nowenna do Bożego Narodzenia śpiewana po Mszy Św.

2. Kończymy rekolekcje adwentowe. Bóg zapłać ks. Piotrowi za posługę głoszenia Słowa. Życzymy, aby w jego i naszym sercu Słowo Ciałem się stawało na święta i na zawsze. 

Przypominamy, że codziennie od 16.30 do 17.00 jest okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i w tym czasie kapłan służy sakramentem pokuty. Jeśli ktoś z bliskich nie był jeszcze u spowiedzi nie czekajmy do niedzieli – korzystajmy na tygodniu od 16.30; z wyjątkiem środy i soboty, gdy sa roraty o 6.30.

3. Świąteczną dekoracje kościoła chcemy wykonać jutro w poniedziałek, – jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy- prace rozpoczynamy o godz.9.00.

4. W środy i soboty o 6.30 są sprawowane roratny zachęcam by w mroku poranka wychodzić na spotkanie oczekiwanego Chrystusa, który niesie światło życia.

5. Próba jasełek w czwartek po Mszy o godz.17.00.

6. W piątek 22 XII od godz. 9.00 zechcemy odwiedzić chorych w domach, aby służyć sakramentem pokuty i eucharystii. Zgłoszenia są przyjmowane w zakrystii.

7. Zbiórka ministrantów w piątek o godz.17.30 w kościele parafialnym.

8. Próba jasełek w piątek w kościele parafialnym o godz.18.00; spotkanie, scholi o godz.19.00.

9. W sobotę ostatnie roraty - o godz. 6.30-będziemy modlić się za parafian zmarłych w kończącym się roku – wymienimy ich z imienia. Można tez przygotować na karteczkach imiona swoich bliskich zmarłych i tak przygotowane intencje bezpośrednio przed Msza Św. wrzucić do skarbony na stoliku pod chórem.

10. W przyszłą niedziela wypada Wigilia Bożego Narodzenia.– nie będzie Mszy o 18.00.

11. Choć dziś trzecia niedziela zebrane ofiary przeznaczamy, jako wyraz wdzięczności ks. Rekolekcjoniście wspierając jego potrzeby duszpasterskie – natomiast za tydzień pamiętajmy o grudniowej cegiełce na inwestycje parafialne.

 

12. Zapraszamy do lektury tygodnika „Niedziela”; sa jeszcze wigilijne świece Caritas.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II Niedziela Adwentu

 

10. 12. 2017 r.

 

 

1. Przeżywamy drugą niedziele adwentu. 

2. W tych dniach Radni roznoszą opłatki. Ofiary przy tej okazji składane traktujmy, jako swój udział w zbieraniu funduszy na remont  kościoła w Potoczku.

3. W środę roraty o godz.6.30.

4. Od piątku zaczynamy rekolekcje Adwentowe.  Wygłosi je ks. Piotr Gmiterek proboszcz z Szarowoli. Msze Św. z nauką  będą odprawiane w następującym porządku:

w Kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00;

w Potoczku o godz.9.30;

w Jacni o 16.00.

W niedziele porządek niedzielny.

Spowiedź w sobotę. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablotach. W piątek o godz.8.00 można zamówic Msze Św.

5. Próba przed jasełkami w piątek  o godz.17.00 w kosciele –prosimy wszystkich o obecność.Na próbę  zapraszamy także ministrantów -  to będzie  adwentowa zbiórka . Po próbie Msza Św. z nauka rekolekcyjną. 

6. Prace przy dekoracji kościoła planujemy na poniedziałek 18 XII. 

7.  Chorych, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła odwiedzimy w domach w piątek 22 XII. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. Mamy  już wigilijne Świece Caritas. Koszt świecy 5 zł.  Kupując świece symbolicznie zapraszamy potrzebujących do naszego stołu wigilijnego.

9. Po Mszy Św. ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

10. Zachęcam do sięgania po tygodnik „Niedziela”,  zapraszamy tez na stronę internetowa naszej parafii.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

I Niedziela Adwentu

 

03. 12. 2017 r.

 

 

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego czuwania. Konkretną postawą, która je uzewnętrznia jest udział w Mszy o świcie zwanej roratami. Poranny mrok ustępując wschodzącemu słońcu symbolizuje prawdę o zbliżaniu się Chrystusa, który przychodzi jak słońce wschodzące z wysoka, aby oświecał mroki grzechu. Skromniejsze oświetlenia kościoła; Świeca roratnia jak i formularz tej szczególnie uroczej Mszy Św. odnosi się do Matki Bożej, która przynosi światu Światło Chrystusa. Roraty będą odprawiane w środy i soboty o 6.30. w kościele parafialnym. Chciejmy mieć dobre postanowienie by, choć raz w adwencie; a jak możemy to częściej- podejmując trud porannej wędrówki do kościoła zasmakować wychodzenia naprzeciw oczekiwanego Chrystusa. Uwaga! – w środy i soboty będą tylko msze roratnie 6.30 – wieczorem w środę i sobotę Mszy nie będzie. 

2. Rekolekcje adwentowe będą od 15 XII. Wygłosi je ks. Piotr Gmiterek proboszcz z Szarowoli. W grudniu także w rekolekcje można jeszcze zamówić Msze Św. Chorych odwiedzimy 22 XII (pt.).

3. Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu – godz.16.30, w tym czasie kapłan służy spowiedzią w konfesjonale. 

4. Chrzest dzieci będzie na św. Szczepana o godz.11.00.

5. Zbiórki ministrantów w adwencie będą w ramach przygotowania jasełek (najbliższa sobota Hutki 18.00)  i zapraszamy rodziców i ministrantów na sobotnie roraty o 6.30.

6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w kle parafialnym o godz.8.00 i o godz.18.00; w Potoczku i Jacni o godz.09.30.  O godzinie 12.00 w kościele parafialnym  będzie wystawiony Najswiętszy  Sakramęt - zapraszamy wszystkich chętnych do odprawiania nabożeństwa Godziny Łaski.

7. Przypominam, że w piątek do naszej parafii chce przyjechać Św..Mikołaj. (18.00).Zachęcam rodziców by napisali list do Św. Mikołaja i sprawili radość swoim dzieciom. Grudniowe spotkanie dzieci przed pierwsza komunia będzie miało miejsce podczas spotkania z Mikołajem.

8. Przygotowując się do świat planujemy także dekoracje. Gdyby ktoś planował usunięcie drzewek ozdobnych ze swoich posesji prosimy o informacje byśmy mogli zaplanować całość dekoracji. Prace planujemy w pn.18 XII.

9. Za chwilę będą uroczyście poświęcone opłatki i powędrują do naszych domów. Opłatki będą roznosić Radni – ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy fundusz remontu kościoła Potoczku. 

10. Zachęcam do sięgania po tygodnik: "Niedziela"; są też wigilijne świece Caritas.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Uroczystość Chrystusa Króla

 

26.11.2017 r.

 

 

1. Przezywamy Uroczystość Chrystusa Króla kończącą Rok Kościelny. 

2.  Dziś na Mszy Św. o godz.11.00 spotkanie dzieci przed pierwszą komunia św.

3. Dziś spotkanie Kręgu Domowego Kościoła (w Jacni- godz.14.00).

4. W dzisiejszą niedzielę organizatorzy akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” zapraszają nas do włączenia się w doroczną zbiórkę darów rzeczowych dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórkę prowadzi KDK – zbiórce darów towarzyszył będzie koncert, na który jesteśmy zaproszeni do KDK na godz.15.00 – wtedy też można przynieść art. spożywcze, środki czystości, zabawki, książki, art. szkolne. Zebrane dary będą rozdawane w dniach 28-29  XI od godz.9.00 w KDK.

5. Spotkanie ministrantów we wtorek w kościele w Potoczku godz.18.00.

6. Przed nami pierwszy czwartek, kiedy w czasie adoracji modlimy się o powołania. W piątek od godz.14.00 odwiedziny w domach chorych; w Potoczku i Jacni o 15.00 Spowiedź a o 15.30. Msza św. W k-le parafialnym spowiedź od godz. 16.30 a Msza Św. O godz. 17.00.W piątki sprawujemy Msze Św. zbiorową do Bożego Miłosierdzia intencje przynosimy zapisane na kartkach.

7. Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem jasełek, – jak co roku zapraszamy przedstawicieli wszystkich miejscowości do współpracy. Spotkania w piątki, w Hutkach w remizie OSP godz.18.00. 

8. W sobotę adoracja pierwszo sobotnia o godz.16.30 zapraszamy KZR z Hutek.

9. Za tydzień spotkanie Rady Parafialnej – zapraszamy na godz.12.00 do Sali parafialnej.

10. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na świętowanie Bożego Narodzenia. Zostaną uroczyście poświęcone opłatki. Rekolekcje adwentowe, jak co roku rozpoczną się w piątek przed trzecią niedzielą Adwentu - 15 XII. Spowiedź rekolekcyjna w sobotę 16 XII.  Roraty będą odprawiane w środy i soboty o 6.30. w kościele parafialnym. W grudniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

11. Już niedługo do naszej parafii chce przyjechać Św. Mikołaj. Otrzymaliśmy od Niego list.  Św. Mikołaj chce się spotkać z dziećmi .8 XI ,I w piątek , na Mszy o godz.18.00. Będzie to także grudniowe spotkanie dla dzieci przed komunią. Mikołaj prosi też rodziców, aby listownie podpowiedzieli mu, co najbardziej ucieszy ich dzieci. 

12. Dziękujemy za listopadowa cegiełkę na inwestycje. Dziękujemy za of. indywidualne           –Za tydzień ofiary składane na tace chcemy przeznaczy na pokrycie kosztów energii elektrycznej.

 

13. Tygodnik „Niedziela” zachęca nas do lektury.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

19.11.2017 r.

 

1. Przypominamy o codziennym wystawieniu Najświętszego Sakramentu – godz.16.30 -do godz. 17.00 jest okazja do spowiedzi. 

2. Ministranci spotykają się we wtorek w kościele w Potoczku godz.18.00; w piątek spotkanie dzieci i młodzieży w Hutkach godz. 18.00. W Sali parafialnej spotkanie scholi godz. 19.00.

3. W piątki o 16.50 Zapraszamy na Koronkę i Msze Św. Zbiorowa do Bożego Miłosierdzia z adoracja relikwii Św. Faustyny – intencje przynosimy zapisane na kartkach. Do tej modlitwy możemy włączać wypominki za zmarłych.

4. Za tydzień spotkanie dzieci i rodziców przed pierwszą komunia św. Zapraszamy na Msze św. o godz.11.00.

5. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny.

6. Uwaga – Rada parafialna – spotkanie przekładamy na pierwszą niedziele adwentu ,tak by zabrać poświęcone opłatki. Czyli spotkanie Rady Parafialnej będzie 5 grudnia o godz.12.00.

7.  Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje parafialne. Cieszymy się ubiegłym tygodniem gdyż przy pomocy podnośnika wprowadzonego do kościoła udało się umyć szklane elementy żyrandoli, chemicznie wybielić widoczne w narożnikach zabrudzenia oraz zamontowano dodatkowe grzejniki. Dziękuję  strażakom oraz wszystkim, którzy widząc taka potrzebę pomogli przy myciu i sprzątaniu.

8. Tygodnik „Niedziela” – serdecznie zachęcamy do czytelnictwa.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

12.11.2017 r.

 

1. Dziękujemy za wspólna modlitwę na Mszach zbiorowych za zmarłych z poszczególnych wiosek. Imiona naszych zmarłych zapisane na wypominkach wszystkie zostały już wymienione w modlitwie. Gdyby ktoś jeszcze nie zdążył podać imion bliskich zmarłych będziemy się modlić w piątki Koronką do Bożego Miłosierdzia (godz.16.50) a następnie Mszą Św. Zbiorowa.

2. Wznawiamy codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu – godz.16.30 -do godz. 17.00 , jest okazja do spowiedzi. 

3. Ministranci spotykają się we wtorek w kościele w Potoczku godz.18.00; w piątek spotkanie dzieci i młodzieży w Hutkach godz. 18.00. W Sali parafialnej spotkanie scholi godz. 19.00.

4. W piątki o 16.50 zapraszamy na Koronkę i Msze Św. Zbiorowa do Bożego Miłosierdzia z adoracja relikwii Św. Faustyny – intencje przynosimy zapisane na kartkach.

5. W sobotę Katedra Zamojska, jako Matka Kościołów w diecezji obchodzi rocznice poświęcenia.

6. Wychodząc z Kościoła ofiara do puszki możemy wesprzeć kościół w krajach gdzie jest prześladowany. Za tydzień III niedziela mca. Taca na inwestycje.

7. Za dwa tygodnie po Mszy o godz.11.00 spotkanie Rady Parafialnej. 

8. Tygodnik „Niedziela” – serdecznie zachęcamy do czytelnictwa.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

05.11.2017 r.

 

1. Trwa oktawa Wszystkich, Św. kiedy na znanych warunkach możemy zmarłym ofiarować łaskę odpustu. Różaniec z wypominkami w kościele parafialnym do końca tego tygodnia.

Kartki wypominkowe można przynosić bezpośrednio przed różańcem. W tym czasie szczególnie chciejmy się zapytać czy pamiętamy o Mszy Św. za naszych bliskich zmarłych.  Kwiaty i znicze już teraz wyrzucamy na śmietnik – a Eucharystia niesie pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym. 

2. Dziękujemy mieszkańcom Jacni, którzy pracowali na cmentarzu.

3. Ministranci maja swoja zbiórkę we we wtorek w kościele w Potoczku godz. 18.00.

4. Środowe Msze Św. w Jacni zawieszamy do środy popielcowej.

5. W czwartek w kościele parafialnym o godz.11.00 Msza Św. dla Procowników Pomocy Społecznej. Mszy Św. przewodniczy ks. Bp. Mariusz Leszczyński.

6. W czwartek przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową” wszystkich kościołów, a zarazem katedrą Biskupa Rzymu, czyli Papieża, o którym pamiętam szczególnie w naszych modlitwach. Msza Św. 17.00.

7. Mieszkańców Grabnika i Os.Podzamek w czwartek zapraszamy na różaniec z wypominkami i Msze Św. zbiorowa za zmarłych mieszkańców Osiedla i Grabnika i ich bliskich poleconych w wypominkach; modlimy się w czwartek o godz.16.30 w kościele parafialnym. 

8. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Częstochowy i Łagiewnik w piątek o 17.30 w kościele. Na spotkaniu wpłacamy 100zł; pozostała kwotę 50 zł w autokarze. Wpłaty dokonujemy tylko na spotkaniu. Brak wpłaty traktujemy, jako rezygnacje z wyjazdu i zwolnienie miejsca dla listy rezerwowej. Wyjazd za tydzień po Mszy o g.8.00 z pod kościoła parafialnego.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 18.00.

10. Spotkanie dzieci i młodzieży w Hutkach w piątek o godz.18.00 w remizie.

11. Mieszkańców Adamowa zapraszamy na różaniec z wypominkami i Msze Św. zbiorowa za zmarłych mieszkańców Adamowa i ich bliskich poleconych w wypominkach; modlimy się w sobotę o godz.16.30 w kościele w Potoczku. Wypominki składamy przed różańcem.

12. W sobotę przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości – Święto Narodowe. Organizatorzy zapraszają na uroczystości patriotyczne, które będą miały następujący program; godz.9.00 uroczysta Msza Św. sprawowana w krasnobrodzkim sanktuarium, następnie przemarsz pod pomnik Powstańców Styczniowych i Żołnierzy Września; natomiast o godz.15.00 okolicznościowy wykład i koncert świąteczny w sali widowiskowej KDK. W naszej parafii modlimy się w intencjach Ojczyzny w środę, o godz.17.00.

13. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce nas uwrażliwić na problem wolności religijnej. Za tydzień taca na WSD.

14. Zachęcamy do sięgania po tygodnik „Niedziela”

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

29.10.2017 r.

 

Zbliżamy się do szczególnych świąt, jakimi są Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym czasie (1- 8 listopad) wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Warunkiem jest: wewnętrzna wolność od przywiązania do grzechu ciężkiego, nawiedzenie kościoła, komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę. 

1. Porządkujemy groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych . Kolejka sprzątania przypada na mieszkańców Jacni nry71-nn– sprzątanie w poniedziałek od rana. Prosba o ciągnik z przyczepą  jak też pomoc przy segregacji.

2. 1 listopada – środa - Uroczystość Wszystkich Świętych: porządek Mszy Św. jak w każdą niedziele; kl. par. 8.00- 11.00 –18.00, w Jacni i Potoczku o godz.9.30.Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach kle. par. o godz.10.30. Uroczysta procesja na cmentarz wyruszy z Sanktuarium MB po Mszy Św. o godz.12.00. Będzie to nasza wspólna modlitwa za bliskich, którzy odeszli do Domu Ojca.

3. 2 listopada – czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele parafialnym dodatkowa Msza Św rano o godz.8.00; wieczorem w Dzien Zaduszny 17.00. Uroczysta procesja wyruszy na cmentarz z Sanktuarium MB po Mszy Św. o godz.10.00. Wieczorem w kościele parafialnym będziemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące; o 16.30 różaniec z wypominkami. W Dzień Zaduszny Msze Św tylko w kosciele parafialnym.

4. Listopad jest miesiącem pamięci modlitewnej o zmarłych. Tradycją kościoła są tak zwane wypominki. Są już wyłożone kartki wypominkowe. W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy tradycje zbiorowych Mszy Św. za zmarłych zapraszając do wspólnej modlitwy osobno poszczególne wioski. Będzie to w następującym porządku. Jacnia - 3 XI (piątek) o 16.30 różaniec z wypominkami z zmarłych mieszkańców Jacni i bliskich z ich rodzin a po nim Msza Św. zbiorowa za wymienionych w wypominkach; Potoczek z koloniami –4 XI (sobota) zapraszamy do kościoła w Potoczku; o 16.30. Mieszkańców Hutek zapraszamy również w sobotę 4 listopada do koscioła parafialnego na godz.16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych mieszkańców Hutek  i bliskich z ich rodzin a po nim Msza Św. zbiorowa za wymienionych w wypominkach. Za zmarłych mieszkańców Os. Podzamek i Grabnika będziemy się modlić 9 listopada - czwartek. Mieszkańcy Adamowa spotykaja sie na wspólnej modlitwie za zmarłych w sobote 11 listopada w kosciele w Potoczku godz.16.30. Plan jest powieszony w gablocie i na stronie internetowej. Składając kartki, wypominkowe zaznaczmy dzień, kiedy będziemy uczestniczyć lub wypominki można będzie złożyć bezpośrednio przed różańcem. Różaniec odmawiamy przez oktawę – w dniach gdy możemy zyskać odpust.

5. Od dziś obowiązuje czas zimowy. Niedzielny porządek Mszy św. pozostaje niezmieniony, natomiast po zmianie czasu w codzienna Msza Św. będzie o godz.17.00.  

6.   W piątek od godz.14.00 odwiedziny w domach chorych; w Potoczku o 15.00 spowiedź a o 15.30. Msza Św. W k-le parafialnym i w Jacni  spowiedź od godz. 16.30. Msza Św. O godz. 17.00 .

7. W sobotę z racji na wypominki nie będzie adoracji prowadzonej przez KZR z Hutek. 

8. Zbiórka ministrantów we wtorek 17.30 w kle parafialnym ; spotkanie scholii w piątek 17.30.

9. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę planujemy 10 list. (pt.) o 17.30. Przyjmujemy zapisy na liste rezerwową.

10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najswiętszego Sakramentu.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Tygodnik Niedziela ; są tez kalendarze.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

22.10.2017 r.

 

1. Dziś na Mszy Św. o godz.11.00 spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem pierwszej komunii św.

2. Krąg DK spotyka się dziś o 16.30 w Hutkach.

3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Św. Planujmy porządkowanie grobów naszych bliskich. Pamiętajmy by śmiecie wynosić i składować zgodnie ustalonym porządkiem.

4.  Są już wyłożone kartki wypominkowe. Wzorem ubiegłego roku zapraszamy poszczególne miejscowości by we wspólnocie sąsiedzkiej odmówić  rożaniec za zmarłych których imiona przynieśmy zapisane w wypominkach oraz na Msze Św. w ich intencji. Plan jest zamieszczony  w gablocie i na stronie internetowej. Jest następujacy…

5. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz.18.30 w sali parafialnej, przygotowujemy uroczystą  asystę na pierwszą  niedzielę listopada.

6. Spotkanie młodzieży  w Hutkach w piątek o godz.18.45.

7.  Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli parafię comiesięczną ofiarą. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na misje a za tydzień tace przekazujemy na budownictwo diecezjalne.

8. W przyszłą niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Niedzielny porządek Mszy św. pozostaje niezmieniony, natomiast po zmianie czasu w codzienna Msza Św. będzie o godz.17.00. Po zmianie czasu środowa Msze św w Jacni zawieszamy do Wielkiego Postu.

9. Planujemy dwudniowa pielgrzymkę do Częstochowy i  Łagiewnik. Wyruszamy w niedzielę 12 listopada, nocleg w Częstochowie tak by bez pospiechu być w na apelu i rano na odsłonięciu obrazu, powrót w poniedziałek - przez Kraków Łagiewniki. Zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do sięgania po tygodnik "Niedziela", jak tez są kalendarze.

11. Odeszła do Pana Śp. Kazimiera Jendruszko oraz Śp. Ks. Henryk Misa , proboszcz z Horodła.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

15.10.2017 r.

 

1. Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Dominicantes.

2. W środę Św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto służby zdrowia. W czwartek wspominamy Św. Jana Kantego patrona ludzi nauki. 

3. Ministranci, jak co tydzień mają spotkanie we wtorek o godz.18.30 w kościele – od listopada spotkania w Potoczku. 

4. We wtorek planujemy wykopać kwiaty przy kościele parafialnym – bardzo prosimy o pomoc; będzie potrzebny tez ciągnik by wywieźć śmieci – zapraszamy wszystkich natomiast o organizacje pracy prosimy radnych z Podzamku i Hutek. Tu trzeba wypowiedzieć wielkie słowa uznania tym, którzy zatroszczyli się o posadzenie, ale tez codziennie pracowali przy podlewaniu by kwiaty nie uschły – cieszą nas wszystkich; ukwiecenie ternu przy kościele z podziwem oglądają turyści – dobrze to o nas świadczy. Zaplanujmy, więc we wtorek dwie godziny, aby za rok znowu było ukwiecone.  Dziękujemy tez radnym i wszystkim, którzy dbają o Kościoły, sprzątanie i ukwiecenie ternu w Jacni i Potoczku. Prace rozpoczniemy o 9.00 we wtorek.

5. Za tydzień na Mszy Św. o 11.00 Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunia św. - zapraszamy dzieci i rodziców. 

6. W przyszłą niedzielę spotkanie Domowego Koscioła.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o trosce o groby naszych bliskich zmarłych a jednocześnie o tym, że na trosce o groby nie możemy poprzestać. Wiemy, że wieńce, kwiaty i znicze, choć należą do naszej kultury zmarłym nijak pomóc już nie mogą – a wręcz dla ich zbawienia nie maja żadnego znaczenia. Pewnie już robimy plany, aby każdemu zapalić znicz, zanieść kwiaty. A Oni czekają na dar Eucharystii. Gdy powoli kończy się rok, a szczególnie w tych dniach trzeba się zapytać czy moim bliskim zmarłym ofiarowałem Msze Św..?

8. Planujemy dwudniowa pielgrzymkę do Częstochowy i  Łagiewnik. Wyruszamy w niedziele 12 listopada, nocleg w Częstochowie tak by bez pospiechu być w na apelu i rano na odsłonięciu obrazu, powrót w poniedziałek - przez Kraków. Zapisy w zakrystii.

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne. Za tydzień tace przeznaczamy na misje. 

10. Składamy tez podziękowanie za pięknie przygotowaną procesje różańcową w Jacni; za rozważania, za gościnność przy stole, za świadectwo wspólnej modlitwy. Zapraszamy na stronę internetowa gdzie jest reportaż z tego wydarzenia.

11. Zapraszamy do lektury tygodnika Niedziela , są tez kalendarze.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

08.10.2017 r.

 

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. 

2. Wczoraj przy granicach naszej Ojczyzny rzesze ludzi modliło się na różańcu. Dziś w naszej parafii procesja różańcowa w Jacni – w Dniu Papieskim jest to nasz wyraz uwielbienia Boga za dar Św. Jana Pawła II; jak też w intencjach naszej Oczyzny.  Procesje rozpoczynamy o godz. 15.00 przy krzyżu na dodze na Bródki . Jacnia znajduje się w środku naszej parafii prosimy aby dojazd zorganizować we własnym zakresie. Uwaga! - Z racji na uroczysty różaniec w Jacni  dziś  nie będzie różańca w kościele.

3. Zbiórka ministrantów we wtorek 18.30 – zapraszamy już na rózaniec.

4. Spotkanie dla dzieci i młodzieży w Hutkach w piatek  o godz.19.00 w remizie.

5. W sobotę  14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec w ich intencji .

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ofiary przeznaczmy jako comiesieczna cegiełke na inwestycje w parafii. Dziękujemy za cegiełkę wrześniową.

7. Zapraszamy do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

01.10.2017 r.

 

 

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna, która przygotowuje OSP Potoczek.   Dziś po Mszy Św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

2. Dziś po Mszy Św. o godz.11.00 krótkie spotkanie ministrantów wraz z rodzicami oraz w sali parafialnej próba scholi.

3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.30 – gorąco zachęcam rodziców do troski o przekazanie smaku tej modlitwy dzieciom. 

4. Ministranci spotykają się we wtorek – zaczynajmy zbiórkę nabożeństwem różańcowym.

5. W środę patronuje nam Św. Franciszek z Asyżu , natomiast w czwartek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej – jest z nami w znaku relikwii; patronuje mieszkańcom i pracownikom DPS.

6. W tym tygodniu w I Czwartek Miesiąca na zakończenie adoracji przed Eucharystia litania do Krwi Chrystusa. W piątek od godz.15. 00 odwiedzimy w domach chorych; w Jacni i Potoczku o godz.16.00 adoracja Najświetniejszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do NSPJ - spowiedź a o 16.30  Msza Św. W Potoczku można zamówić Msze Św. W k-le parafialnym spowiedź od godz. 17.30 – Msza Św. o godz.18.00. Zachęcamy do takiej praktyki dzieci i młodzież.

7. Krag biblijny ma spotkanie w piątek po Mszy Św.

8. W sobotę NMP Różańcowej – w tym dniu na różaniec o 17.30  poprowadzą Róże Różańcowe – Msza Św. będzie sprawowana w ich intencji, po Mszy Św. spotkanie. Sobotnią modlitwą włączamy się w inicjatywę Różaniec do granic.

9. Za tydzień procesja różańcowa w Jacni - będzie to Dzień Papieski - nasz wyraz uwielbienia Boga za dar Św. Jana Pawła II.  Procesje rozpoczynamy o godz. 15.00 przy krzyżu obok zalewu przy drodze na Brudki – Jacnia jest w środku naszej parafi zachęcamy do przyjazdu swoimi pojazdami. Uwaga! - Z racji na uroczysty różaniec w Jacni za tydzień nie będzie różańca w kościele.

10. Przypominamy, że za odmówienie cześć Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: 

  wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, 

  spowiedź i Komunia Św.

  modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.                                                                                                          

11. Za tydzień, w niedzielę, XV Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat Św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

12. Zachęcamy do sięgania po tygodnik Niedziela. Są także znane nam Kalendarze KRZ.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

24.09.2017 r.

 

 

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią  Św.

2. Krąg biblijny ma swoje spotkanie w poniedziałek po Mszy Św.

3. We piątek święto Św. Michała Archanioła. Msza Św. o godz.18.00. Pamiętajmy o piątkowej Mszy zbiorowej do Bożego Miłosierdzia. 

4. W piątek w Hutkach spotkanie duszpasterskie dla dzieci i młodzieży godz. 19.15.

5. Schola spotyka się w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja – zapraszamy do obsługi OSP Potoczek. Uwaga ministranci - w najbliższym tygodniu spotkamy się we wtorek o 18.30  oraz w następną niedziele na Mszy o 11.00. We wtorek przygotowanie niedzielnej asysty. Natomiast na niedzielne spotkanie ministrantów zapraszamy także rodziców – spotkanie po Mszy o 11.00 w kościele.

7. Róże różańcowe, w których rodzice modlą się za dzieci zapraszają na Msze Św. 7 października o godz.18.00.

8. Za dwa tygodnie procesja różańcowa w Jacnii.  Rozpoczęcie o godz.15.00. Spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 18.45 w kościele w Jacni. Na procesje zapraszamy wszystkie koła różańcowe, młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. 

9. Za tydzień ofiara złożoną do puszki możemy wesprzeć działalność Caritas.

10. Tygodnik „Niedziela” zaprasza nas do lektury.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17.09.2017 r.

 

 

 1. Dziś 50 światowy dzień Środków Społecznego Przekazu – modlimy się za pracowników mediów – ofiara do puszki wspieramy KRZ. 

   Posłuchajmy słowa Pasterza diecezji..

2. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży klas II i III gimnazjum.

3. W poniedziałek wspominamy Św. Stanisława Kostkę, w czwartek Św. Mateusza ap.i ewg. W piątek wspominamy bł.Bernardyne Jabłońską Albertynkę – postać związaną z naszą diecezją przyszła na świat w Pizunach k.Narola. Wraz z Św. Bratem Albertem zostawiła nam wzór służby człowiekowi. Natomiast w sobotę wspominamy Św. Ojca Pio.

4. Ministranci spotykają się we wtorek w kościele parafialnym o godz.18.00.

5. Krąg Biblijny spotyka się w środę o godz.19.00.

6. W piątek na Msze św. zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia – koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy o 17.50. Prosimy, aby intencje przygotować w domu i składać wcześniej tak by mogły być omadlane.

7. W piątek w Hutkach spotkanie młodzieży o godz.19.00.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie dzieci i rodziców przed pierwszą komunią św.

9. Jak co roku w druga niedzielę października planujemy procesje różańcową; w tym roku planujemy ją w Jacni – spotkanie organizacyjne ogłosimy za tydzień. 

10. Bardzo dziękuję za ofiary dziś złożone z przeznaczeniem na inwestycje w parafii.

11. Zachęcam do sięgania po tygodnik „Niedziela”.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

10.09.2017 r.

 

 

1. Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Pamiętajmy w modlitwie o pedagogach; o dzieciach i młodzieży.

2. Dziś diecezjalne dożynki w Krasnobrodzie Msza św. o godz12.00.

3. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie scholi.

4. Krąg Domowego Kościoła spotyka się dziś o godz.14.00 w sali Domu Parafialnego..

5. Zbiórka ministrantów we wtorek w kościele parafialnym – zaczynamy Mszą św. o godz.18.00.

6. Od środy wznawiamy Msze św. w Jacni – godz.16.30.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek po Mszy św. Sali Domu Parafialnego.

8. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje szczególne miejsce. Otoczymy troską również przydrożne krzyże. Msza św. jak w zwykły, dzien. o godz.18.00. 

9. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronalny dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy na Msze św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia.

10. W piątek spotkanie dla dzieci i młodzieży w Hutkach – godz.19.00.

11. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców dzieci klas trzecich informujemy o terminie pierwszej komunii św. będzie to 13 maja. W każdą czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci klas III na Msze św. o godz.11.00 – pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci będzie w niedziele 24 września o godz.11.00. 

12. Bierzmowanie organizujemy raz na dwa lata. W tym roku młodzież przyjęła ten sakrament a wiec przygotowanie rozpoczniemy za rok i będą to klasy III gimnazjum i kl. VIII – w roku szkolnym  2018/19. Przypominamy to ogłoszenie, gdyż dzieci i młodzież z naszej parafii są katechizowani w szkołach w: Suchowoli, Szewni, Kaczórkach i Krasnobrodzie; a więc nie mamy z nimi żadnego kontaktu. Przygotowanie do sakramentów zostaje jedyną sytuacją by dzieci i młodzież mogły poznać swoich kaplanów , a duszpasterze poznać wychowanków i ich rodziców i budować wspólnotę parafialną. 

13. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – pamiętajmy o comiesięcznej cegiełce na inwestycje w parafii.

14. Grupa dzieci, która pod kierunkiem s. Urszuli formuje się na spotkaniach Jacni zdobyła nagrodę wyróżniającą w konkursie z ok. 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej i zaproszenie na ogólnopolski zjazd dzieci do Niepokalanowa w dn. 16 IX. Zechciejmy wspomóc ich przez ofiarę złożoną do puszki tak, aby pokryć koszty dojazdu do Niepokalanowa. 

15. Zachęcam do sięgania po "Tygodnik Niedziela".

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

03.09.2017 r.

 

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Św. O godz.11.00 procesja Eucharystyczna – prosimy OSP Adamowa. Przypominamy Msze Św. dziś o godz. 8.00; 11.00 i 18.00. W Jacni i Potoczku o 9.30. 

2. Dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. W piątek Święto Narodzenia N M P. W naszej parafii Msze Św. w k-le parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Potoczku o godz. 9.30 a Jacni o 16.30. W tym dniu w Jacni i Potoczku można zamówić Msze Św. W Sanktuarium odpust – suma o godz.12.00. 

4. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców dzieci klas trzecich informujemy o terminie pierwszej komunii św. będzie to 13 maja. W każdą czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci klas III na Msze Św. o godz.11.00 – pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci będzie w niedziele 24 września o godz.11.00. 

5. Bierzmowanie organizujemy raz na dwa lata. W tym roku młodzież przyjęła ten sakrament a wiec przygotowanie rozpoczniemy za rok i będą to klasy III gimnazjum i kl VIII – w roku szkolnym  2018/19.

6. Zbiórka ministrantów we wtorek w kościele parafialnym. Zapraszamy chętnych.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy Św.

8. Środowe Msze Św. w Jacni wznowimy od przyszłego tygodnia.

9. W piątek spotkanie w Hutkach w remizie o godz.19.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.

10. Spotkanie scholi w przyszłą niedzielę na Mszy o godz.11.00 – zapraszamy wszystkich chętnych.

11. Za tydzień dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie – Msza Św. dziękczynna za plony o godz.12.00 – przewodniczy ks. bp Marian Rojek.

12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD.

13. Grupa dzieci, która pod kierunkiem s. Urszuli formuje się na spotkaniach Jacni zdobyła nagrodę wyróżniającą w konkursie z ok. 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej i zaproszenie na ogólnopolski zjazd dzieci do Niepokalanowa w dn 16 IX. Zechciejmy wspomóc ich przez ofiarę złożoną do puszki tak, aby pokryć koszty dojazdu do Niepokalanowa. Puszka będzie dziś i za tydzień.

14. Zachęcamy do sięgania po tygodnik katolicki "Niedziela".

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
17 grudnia 2017

(351. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu Rok B, II Trzecia Niedzi

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
71801

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody