Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

 Zesłanie Ducha Świętego

 20.05.2018 r.

 

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św.- Odpust parafialny.  Sumą odpustową o godz. 12.00 wypowiadamy dziękczynienie za otrzymane łaski i omadlamy intencje wszystkich parafian . Przewodniczy ks. Dr.  Prałat Józef Flis. Dziś nie ma Mszy o godz.11.00.  

2. Jutro święto M.B Matki Kościoła. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Jacni i w Potoczku Msza o godz. 9.30. 

3. Spotkania dla dzieci przed komunią rocznicową będzie jutro  po Mszy Św. o godz.18.00.

4. Poświęcenie Pól w Adamowie będzie w środę o godz.17.00.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W piątek w  Krasnobrodzkim Sanktuarium pielgrzymka matek dzieci niepełnosprawnych – rozpoczęcie  o godz.10.00.

7. W tym tygodniu zbiórka ministrantów będzie w piątek o godz.17.00.

8. W sobotę dzień Matki – pamiętajmy w modlitwie. 

9. Pielgrzymka pracowników DPS i wszystkich parafian, którzy udają się na ogólnopolskie spotkanie służby zdrowia na Jasnej Górze a następnie do Zakopanego wyruszy w niedziele o godz.3.45 z pod kościoła.

10. Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe ich rodzice i wszyscy chętni są zaproszeni na pielgrzymkę na Św. Krzyż. Termin pielgrzymki czwartek 21 czerwca. 

11. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres Komunii Św. Wielkanocnej. W nasze parafii będzie to tez rocznica konsekracji kościoła. W tym dniu  za nawiedzenie kościoła można uzyskać odpust zupełny – na warunkach zwykłych. Będziemy gościć ks. Kanclerza, który wygłosi Słowo Boże i o godz.11.00 odprawi Msze Św. za Parafian.

12. Za tydzień taca na budownictwo sakralne – z racji na remont kościoła w Potoczku nasza parafia może sama dysponować tą zbiórką.

13. Spotkanie Rady Parafialne w Boże Ciało po procesji.

14. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Misje Św. Wygłosi je Ks. Dr. Marcin Gontarz , Pallotyn.

15. Zapraszamy do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

 

 

 Wniebowstąpienie Pańskie

 13.05.2018 r.

 

 

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz.11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 

2. Spotkanie pielgrzymów o godz.17.00 w kościele.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W sobotę po Mszy Św. zakończenie nowenny, adoracja z rozważaniem Słowa Bożego, nabożeństwem Majowym i indywidualnym błogosławieństwem.

4. W dniach 18-19 maja 2018, w Zamościu na hali OSiR odbędzie się Diecezjalne Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, połączone z rekolekcjami, które wygłosi ks. Krzysztof Kralka - Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina. W związku z tym gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach, które rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 i potrwają całą sobotę, a zakończą się wieczornym czuwaniem i Mszą Św. z Ks. Biskupem Marianem Rojkiem. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie przed kościołem. 

5. W naszej parafii w sobotę po Mszy Św. o godz.18.00 zakończenie nowenny - adoracja z rozważaniem Słowa Bożego, nabożeństwem majowym i indywidualnym błogosławieństwem.

6. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz.17.30 w kościele parafialnym. Celem spotkania będzie przygotowanie asysty na niedzielną , Msze odpustową – obecność ministrantów obowiązkowa.

7. Za tydzień uroczystość odpustowa – Zesłanie Ducha Świętego. Suma odpustowa o godz. 12.00 – nie będzie Mszy Św. o godz.11.00 przewodniczy ks. Prałat Józef Flis.

8. Spotkanie dzieci przed komunia rocznicową w Święto NMP Matki Kościoła – PONIEDZIAŁEK 21 maja po Mszy o godz.18.

9. Poświęcenie Pol w Adamowie w Święto NMP Matki Kościoła – PONIEDZIAŁEK 21 maja godz.17.00.

10. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe będą pielgrzymować na Św.Krzyż a w drodze powrotnej zwiedzanie Sandomierza. Będzie to ciekawa jednodniowa pielgrzymka do najstarszego sanktuarium w Polsce, w Górach Świętokrzyskich. Wynajmujemy duży autokar tak by umożliwić wyjazd także innym chętnym. Termin wyjazdu 21 czerwca – czwartek. Zapisy w następującym porządku: do 3 czerwca zapisuje się dzieci komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami; od 3 czerwca pozostałe miejsca sa do dyspozycji wszystkich chętnych. 

11. Przygotowujemy się do Misji, które będą od 3 czerwca.

12. Za tydzień taca na inwestycje parafialne.

13. Zapraszam do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 maja 2018

(141. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Liturgia słowa

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
78509

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody