Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

15.10.2017 r.

 

1. Dzisiejsza niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji. Dominicantes.

2. W środę Św. Łukasza Ewangelisty – patronalne święto służby zdrowia. W czwartek wspominamy Św. Jana Kantego patrona ludzi nauki. 

3. Ministranci, jak co tydzień mają spotkanie we wtorek o godz.18.30 w kościele – od listopada spotkania w Potoczku. 

4. We wtorek planujemy wykopać kwiaty przy kościele parafialnym – bardzo prosimy o pomoc; będzie potrzebny tez ciągnik by wywieźć śmieci – zapraszamy wszystkich natomiast o organizacje pracy prosimy radnych z Podzamku i Hutek. Tu trzeba wypowiedzieć wielkie słowa uznania tym, którzy zatroszczyli się o posadzenie, ale tez codziennie pracowali przy podlewaniu by kwiaty nie uschły – cieszą nas wszystkich; ukwiecenie ternu przy kościele z podziwem oglądają turyści – dobrze to o nas świadczy. Zaplanujmy, więc we wtorek dwie godziny, aby za rok znowu było ukwiecone.  Dziękujemy tez radnym i wszystkim, którzy dbają o Kościoły, sprzątanie i ukwiecenie ternu w Jacni i Potoczku. Prace rozpoczniemy o 9.00 we wtorek.

5. Za tydzień na Mszy Św. o 11.00 Spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunia św. - zapraszamy dzieci i rodziców. 

6. W przyszłą niedzielę spotkanie Domowego Koscioła.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Św. Pamiętajmy o trosce o groby naszych bliskich zmarłych a jednocześnie o tym, że na trosce o groby nie możemy poprzestać. Wiemy, że wieńce, kwiaty i znicze, choć należą do naszej kultury zmarłym nijak pomóc już nie mogą – a wręcz dla ich zbawienia nie maja żadnego znaczenia. Pewnie już robimy plany, aby każdemu zapalić znicz, zanieść kwiaty. A Oni czekają na dar Eucharystii. Gdy powoli kończy się rok, a szczególnie w tych dniach trzeba się zapytać czy moim bliskim zmarłym ofiarowałem Msze Św..?

8. Planujemy dwudniowa pielgrzymkę do Częstochowy i  Łagiewnik. Wyruszamy w niedziele 12 listopada, nocleg w Częstochowie tak by bez pospiechu być w na apelu i rano na odsłonięciu obrazu, powrót w poniedziałek - przez Kraków. Zapisy w zakrystii.

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne. Za tydzień tace przeznaczamy na misje. 

10. Składamy tez podziękowanie za pięknie przygotowaną procesje różańcową w Jacni; za rozważania, za gościnność przy stole, za świadectwo wspólnej modlitwy. Zapraszamy na stronę internetowa gdzie jest reportaż z tego wydarzenia.

11. Zapraszamy do lektury tygodnika Niedziela , są tez kalendarze.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

08.10.2017 r.

 

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. 

2. Wczoraj przy granicach naszej Ojczyzny rzesze ludzi modliło się na różańcu. Dziś w naszej parafii procesja różańcowa w Jacni – w Dniu Papieskim jest to nasz wyraz uwielbienia Boga za dar Św. Jana Pawła II; jak też w intencjach naszej Oczyzny.  Procesje rozpoczynamy o godz. 15.00 przy krzyżu na dodze na Bródki . Jacnia znajduje się w środku naszej parafii prosimy aby dojazd zorganizować we własnym zakresie. Uwaga! - Z racji na uroczysty różaniec w Jacni  dziś  nie będzie różańca w kościele.

3. Zbiórka ministrantów we wtorek 18.30 – zapraszamy już na rózaniec.

4. Spotkanie dla dzieci i młodzieży w Hutkach w piatek  o godz.19.00 w remizie.

5. W sobotę  14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli na różaniec w ich intencji .

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ofiary przeznaczmy jako comiesieczna cegiełke na inwestycje w parafii. Dziękujemy za cegiełkę wrześniową.

7. Zapraszamy do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

01.10.2017 r.

 

 

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna, która przygotowuje OSP Potoczek.   Dziś po Mszy Św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

2. Dziś po Mszy Św. o godz.11.00 krótkie spotkanie ministrantów wraz z rodzicami oraz w sali parafialnej próba scholi.

3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.30 – gorąco zachęcam rodziców do troski o przekazanie smaku tej modlitwy dzieciom. 

4. Ministranci spotykają się we wtorek – zaczynajmy zbiórkę nabożeństwem różańcowym.

5. W środę patronuje nam Św. Franciszek z Asyżu , natomiast w czwartek wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej – jest z nami w znaku relikwii; patronuje mieszkańcom i pracownikom DPS.

6. W tym tygodniu w I Czwartek Miesiąca na zakończenie adoracji przed Eucharystia litania do Krwi Chrystusa. W piątek od godz.15. 00 odwiedzimy w domach chorych; w Jacni i Potoczku o godz.16.00 adoracja Najświetniejszego Sakramentu – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do NSPJ - spowiedź a o 16.30  Msza Św. W Potoczku można zamówić Msze Św. W k-le parafialnym spowiedź od godz. 17.30 – Msza Św. o godz.18.00. Zachęcamy do takiej praktyki dzieci i młodzież.

7. Krag biblijny ma spotkanie w piątek po Mszy Św.

8. W sobotę NMP Różańcowej – w tym dniu na różaniec o 17.30  poprowadzą Róże Różańcowe – Msza Św. będzie sprawowana w ich intencji, po Mszy Św. spotkanie. Sobotnią modlitwą włączamy się w inicjatywę Różaniec do granic.

9. Za tydzień procesja różańcowa w Jacni - będzie to Dzień Papieski - nasz wyraz uwielbienia Boga za dar Św. Jana Pawła II.  Procesje rozpoczynamy o godz. 15.00 przy krzyżu obok zalewu przy drodze na Brudki – Jacnia jest w środku naszej parafi zachęcamy do przyjazdu swoimi pojazdami. Uwaga! - Z racji na uroczysty różaniec w Jacni za tydzień nie będzie różańca w kościele.

10. Przypominamy, że za odmówienie cześć Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: 

  wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, 

  spowiedź i Komunia Św.

  modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy.                                                                                                          

11. Za tydzień, w niedzielę, XV Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat Św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. 

12. Zachęcamy do sięgania po tygodnik Niedziela. Są także znane nam Kalendarze KRZ.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

24.09.2017 r.

 

 

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią  Św.

2. Krąg biblijny ma swoje spotkanie w poniedziałek po Mszy Św.

3. We piątek święto Św. Michała Archanioła. Msza Św. o godz.18.00. Pamiętajmy o piątkowej Mszy zbiorowej do Bożego Miłosierdzia. 

4. W piątek w Hutkach spotkanie duszpasterskie dla dzieci i młodzieży godz. 19.15.

5. Schola spotyka się w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja – zapraszamy do obsługi OSP Potoczek. Uwaga ministranci - w najbliższym tygodniu spotkamy się we wtorek o 18.30  oraz w następną niedziele na Mszy o 11.00. We wtorek przygotowanie niedzielnej asysty. Natomiast na niedzielne spotkanie ministrantów zapraszamy także rodziców – spotkanie po Mszy o 11.00 w kościele.

7. Róże różańcowe, w których rodzice modlą się za dzieci zapraszają na Msze Św. 7 października o godz.18.00.

8. Za dwa tygodnie procesja różańcowa w Jacnii.  Rozpoczęcie o godz.15.00. Spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 18.45 w kościele w Jacni. Na procesje zapraszamy wszystkie koła różańcowe, młodzież i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. 

9. Za tydzień ofiara złożoną do puszki możemy wesprzeć działalność Caritas.

10. Tygodnik „Niedziela” zaprasza nas do lektury.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17.09.2017 r.

 

 

 1. Dziś 50 światowy dzień Środków Społecznego Przekazu – modlimy się za pracowników mediów – ofiara do puszki wspieramy KRZ. 

   Posłuchajmy słowa Pasterza diecezji..

2. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży klas II i III gimnazjum.

3. W poniedziałek wspominamy Św. Stanisława Kostkę, w czwartek Św. Mateusza ap.i ewg. W piątek wspominamy bł.Bernardyne Jabłońską Albertynkę – postać związaną z naszą diecezją przyszła na świat w Pizunach k.Narola. Wraz z Św. Bratem Albertem zostawiła nam wzór służby człowiekowi. Natomiast w sobotę wspominamy Św. Ojca Pio.

4. Ministranci spotykają się we wtorek w kościele parafialnym o godz.18.00.

5. Krąg Biblijny spotyka się w środę o godz.19.00.

6. W piątek na Msze św. zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia – koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy o 17.50. Prosimy, aby intencje przygotować w domu i składać wcześniej tak by mogły być omadlane.

7. W piątek w Hutkach spotkanie młodzieży o godz.19.00.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie dzieci i rodziców przed pierwszą komunią św.

9. Jak co roku w druga niedzielę października planujemy procesje różańcową; w tym roku planujemy ją w Jacni – spotkanie organizacyjne ogłosimy za tydzień. 

10. Bardzo dziękuję za ofiary dziś złożone z przeznaczeniem na inwestycje w parafii.

11. Zachęcam do sięgania po tygodnik „Niedziela”.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

10.09.2017 r.

 

 

1. Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Pamiętajmy w modlitwie o pedagogach; o dzieciach i młodzieży.

2. Dziś diecezjalne dożynki w Krasnobrodzie Msza św. o godz12.00.

3. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie scholi.

4. Krąg Domowego Kościoła spotyka się dziś o godz.14.00 w sali Domu Parafialnego..

5. Zbiórka ministrantów we wtorek w kościele parafialnym – zaczynamy Mszą św. o godz.18.00.

6. Od środy wznawiamy Msze św. w Jacni – godz.16.30.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek po Mszy św. Sali Domu Parafialnego.

8. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje szczególne miejsce. Otoczymy troską również przydrożne krzyże. Msza św. jak w zwykły, dzien. o godz.18.00. 

9. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronalny dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy na Msze św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia.

10. W piątek spotkanie dla dzieci i młodzieży w Hutkach – godz.19.00.

11. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców dzieci klas trzecich informujemy o terminie pierwszej komunii św. będzie to 13 maja. W każdą czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci klas III na Msze św. o godz.11.00 – pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci będzie w niedziele 24 września o godz.11.00. 

12. Bierzmowanie organizujemy raz na dwa lata. W tym roku młodzież przyjęła ten sakrament a wiec przygotowanie rozpoczniemy za rok i będą to klasy III gimnazjum i kl. VIII – w roku szkolnym  2018/19. Przypominamy to ogłoszenie, gdyż dzieci i młodzież z naszej parafii są katechizowani w szkołach w: Suchowoli, Szewni, Kaczórkach i Krasnobrodzie; a więc nie mamy z nimi żadnego kontaktu. Przygotowanie do sakramentów zostaje jedyną sytuacją by dzieci i młodzież mogły poznać swoich kaplanów , a duszpasterze poznać wychowanków i ich rodziców i budować wspólnotę parafialną. 

13. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – pamiętajmy o comiesięcznej cegiełce na inwestycje w parafii.

14. Grupa dzieci, która pod kierunkiem s. Urszuli formuje się na spotkaniach Jacni zdobyła nagrodę wyróżniającą w konkursie z ok. 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej i zaproszenie na ogólnopolski zjazd dzieci do Niepokalanowa w dn. 16 IX. Zechciejmy wspomóc ich przez ofiarę złożoną do puszki tak, aby pokryć koszty dojazdu do Niepokalanowa. 

15. Zachęcam do sięgania po "Tygodnik Niedziela".

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

03.09.2017 r.

 

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Św. O godz.11.00 procesja Eucharystyczna – prosimy OSP Adamowa. Przypominamy Msze Św. dziś o godz. 8.00; 11.00 i 18.00. W Jacni i Potoczku o 9.30. 

2. Dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci.

3. W piątek Święto Narodzenia N M P. W naszej parafii Msze Św. w k-le parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Potoczku o godz. 9.30 a Jacni o 16.30. W tym dniu w Jacni i Potoczku można zamówić Msze Św. W Sanktuarium odpust – suma o godz.12.00. 

4. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców dzieci klas trzecich informujemy o terminie pierwszej komunii św. będzie to 13 maja. W każdą czwartą niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci klas III na Msze Św. o godz.11.00 – pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci będzie w niedziele 24 września o godz.11.00. 

5. Bierzmowanie organizujemy raz na dwa lata. W tym roku młodzież przyjęła ten sakrament a wiec przygotowanie rozpoczniemy za rok i będą to klasy III gimnazjum i kl VIII – w roku szkolnym  2018/19.

6. Zbiórka ministrantów we wtorek w kościele parafialnym. Zapraszamy chętnych.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy Św.

8. Środowe Msze Św. w Jacni wznowimy od przyszłego tygodnia.

9. W piątek spotkanie w Hutkach w remizie o godz.19.00 – zapraszamy dzieci i młodzież.

10. Spotkanie scholi w przyszłą niedzielę na Mszy o godz.11.00 – zapraszamy wszystkich chętnych.

11. Za tydzień dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie – Msza Św. dziękczynna za plony o godz.12.00 – przewodniczy ks. bp Marian Rojek.

12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na WSD.

13. Grupa dzieci, która pod kierunkiem s. Urszuli formuje się na spotkaniach Jacni zdobyła nagrodę wyróżniającą w konkursie z ok. 100 lecia Rycerstwa Niepokalanej i zaproszenie na ogólnopolski zjazd dzieci do Niepokalanowa w dn 16 IX. Zechciejmy wspomóc ich przez ofiarę złożoną do puszki tak, aby pokryć koszty dojazdu do Niepokalanowa. Puszka będzie dziś i za tydzień.

14. Zachęcamy do sięgania po tygodnik katolicki "Niedziela".

 

 

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
20 października 2017

(293. dzień roku)

Święta

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
70092

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody