Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

 

XIV Niedziela Zwykła

08.07.2018 r.

 

 

1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy odpoczywają wśród piękna Roztocza i modlą się z nami. Przypominam niedzielny porządek Mszy Św. w wakacje; godz.8.00; 11.00; 19.30. W Jacni i Potoczku godz.9.30. Codzienna Msza Św. jest sprawowana o godz.18.00. Od 17.30 codziennie jest wystawiony Najświętszy Sakrament – okazja do prywatnej adoracji w ciszy i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

2. W najbliższą środę oddajemy cześć Św. Benedyktowi patronowi Europy; w czwartek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, a w piątek Św. Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. W każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy koronka i Msza Św. zbiorowa do Bożego Miłosierdzia. Intencje zapisane na kartkach składamy na stoliku pod chórem. Koronkę zaczynamy godz.17.45. Na zakończenie indywidualna adoracja relikwii św. S. Faustyny.

4. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę.

5. Za tydzień III Nd. Mca. Taca jest naszą comiesięczną cegiełką na fundusz potrzeb naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy o tym pamiętają. Te ofiary pozwalają nam odważyć się na poważny i bardzo kosztowny a konieczny remont kościoła w Potoczku. Trawa ja tam prace. W minionym tygodniu zrekonstruowano drewniana konstrukcje zupełnie zmurszałej sygnaturki. W najbliższym tygodniu będzie okuta blachą.  Prosimy wszystkich by raz w miesiącu systematycznie  pamiętać o sprawach materialnych parafii. Dziękujemy za ofiary indywidualne.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika "Niedziela".

 

 

 

XIII Niedziela Zwykła

01.07.2018 r.

 

 

1. Rozpoczynamy wakacje, czas odpoczynku – pozdrawiamy wszystkich, którzy pośród piękna Roztocza zechcą nabrać sił do pracy. Przypominamy codzienna Msza Św. jest, o godz. 18.00 – od 17.30 adoracja Najświetniejszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W niedziele Msze Św. o godz.8.00; 11.00 i  19.30. W Jacni i Potoczku godz.9.30.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna. Procesje przygotowują strażacy z Adamowa. Dziękujemy za zebrane ofiary, które przekazujemy dla WSD.

3. Dzisiejsza niedziela to 1 lipca- wieczorne uroczystości rozpoczynają główny odpust Diecezjalnego Sanktuarium. Jak co roku procesja różańcowa o godz.21.00 - na zakończenie procesji pasterka Maryjna w Kaplicy na Wodzie. Suma odpustowa 2 lipca o godz.12.00. 

4. We wtorek będziemy oddawali cześć Św. Tomaszowi Apostołowi.

5. W najbliższym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania. W piątek spowiedź od godz. 17.30 w kościele parafialnym. Nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca dla chorych w domach wznowimy od września.

6. W sobotę o 17.30 Nabożeństwo pierwszo sobotnie prowadzone przez KZR Hutki.

7. W Potoczku rozpoczęły się prace remontowe modlimy się o Boże błogosławieństwo dla tego przedsięwzięcia.

8. Zachęcamy do sięgania po tygodnik "Niedziela".

 

 

XII Niedziela Zwykła

24.06.2018 r.

 

 

1. Dziś uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Dzień imienin pierwszego Pasterza naszej diecezji. W naszym dekanacie w Lipsku uroczystość odpustowa.

2. Rozpoczynamy wakacje czas odpoczynku – pozdrawiamy wszystkich, którzy pośród piękna roztocza zechcą nabrać sił do pracy. Przypominamy codzienna Msza Św. jest, o godz. 18.00 – od 17.30 adoracja Najświetniejszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W niedziele Msze Św. o godz.8.00; 11.00 i  19.30 (Dziś jeszcze o 18.00).

3. Na czas wakacji nie będzie środowej Mszy Św. w Jacni - w najbliższą środę ostania przed wakacjami.

4. Rozpoczynamy prace remontowe w Potoczku. Chcemy zacząć w Imię Boże – w środę o godz.16.00 w Potoczku Masza Św. o Boża błogosławieństwo dla tego dzieła. 

5. W piątek Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła – Msze Św. w kle parafialnym o godz. 8.00 i 18.00. W Potoczku o i w Jacni o 9.30. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W niedzielę 1 lipca wieczorne uroczystości rozpoczynają główny odpust Diecezjalnego Sanktuarium. Jak co roku procesja różańcowa o godz.21.00 - na zakończenie procesji pasterka Maryjna w Kaplicy na Wodzie. Suma odpustowa 2 lipca o godz.12.00. Pamiętajmy o ozdobieniu naszych domów byśmy dali dobre świadectwo wiary wobec pielgrzymów.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz.11.00 procesja eucharystyczna. Procesje przygotowują strażacy z Adamowa. Taca na WSD.

8. Tygodnik "Niedziela" z katolickiego punktu widzenia komentuje tak bogatą w wydarzenia rzeczywistość.

 

 

 

XI Niedziela Zwykła

17.06.2018 r.

 

 

1. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane, jak co miesiąc w III Nd. Mca. w trosce o potrzeby materialne wspólnoty parafialnej.

2. Krasnobrodzki Dom Kultury zaprasza na „Koncert dla Rodziców" organizowany z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, który odbędzie się dziś - w niedzielę 17 czerwca -o godzinie 17.00 w sali widowiskowej KDK. Dla swych rodziców wystąpią dzieci i młodzież z kół zainteresowań działających w Krasnobrodzkim Domu Kultury oraz dzieci ze szkół z terenu miasta i gminy Krasnobród.

3. W czwartek o godz.5.00 z parkingu przy kościele wyruszy pielgrzymka na Św. Krzyż.

4. W każdy piątek sprawujemy Mszę Św. zbiorową przez w stawiennictwo Św. Faustyny. Intencje zapisane na kartkach polecamy Miłosierdziu Bożemu w koronce o godz.17.45 a następnie w Eucharystii sobotę dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwie – może już w piątkowy wieczór.

5. W sobotę będziemy modlić się o opiekę Bożej Opatrzności nad domostwami mieszkańców Os Podzamek; prosząc o urodzaje i błogosławieństwo. Powierzamy także pracowników stawów rybnych. Modlitwę rozpoczniemy w kościele o godz.17.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada Ur. Św. Jana Chrzciciela; dzień. imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.

7. Zachęcamy do lektury tyg. "Niedziela".

 

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
15 lipca 2018

(196. dzień roku)

Święta

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Piętnasta Niedziela zwykła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
80871

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody