Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Pielgrzymka parafialna

W sobotę 19 maja 2012r, udaliśmy się na pielgrzymkę parafian do Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

O godzinie 6.00 przy kościele parafialnym miała miejsce zbiórka wszystkich uczestników pielgrzymki. W godzinach przedpołudniowych zatrzymaliśmy się w pięknej miejscowości Kałków-Godów. Tam w Świątyni pw. Bolesnej Królowej Polski uczestniczyliśmy we mszy świętej. Po nabożeństwie zwiedzaliśmy Sanktuarium m.in. drogę Krzyżową Pana Jezusa. Pogoda dopisywała, było ciepło i słonecznie.

Około godziny 14.00 dotarliśmy do głównego celu naszej pielgrzymki- Sanktuarium na Świętym Krzyżu pw. Trójcy Świętej. Tam przywitał nas przewodnik, który przybliżał nam historię tego Sanktuarium. Jest to piękne miejsce, otoczone niesamowitymi krajobrazami przyrody. Osadzone na szczycie Łysej Góry.

Następnie w drodze powrotnej zwiedziliśmy piękne miasto- Sandomierz. Najważniejszym obiektem sakralnym w tym miejscu jest Bazylika Katedralna pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przed pójściem do bazyliki mieliśmy okazję spacerować po Rynku Starego Miasta.

W drodze do domu, mimo zmęczenia, odmówiliśmy Litanie Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Z wielka radością wróciliśmy do naszych domów, dziękując Panu Bogu za wspaniały dzień.
Joanna Łosiewicz.

Święty Krzyż

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
24 marca 2019

(83. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
6287

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody