Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

            ,,Panie naucz nas, się modlić ” pod takim hasłem w dniach 5-7 lutego 2012 r.,  odbyła się trzydniowa Oaza Modlitwy.  Rekolektanci z naszej parafii oraz z parafii NNMP w Krasnobrodzie, pogłębiali swoja wiarę i wiedzę na temat modlitwy w Korchowie niedaleko Biłgoraja.  Modlitwa to rozmowa z Bogiem, który nie jest tylko naszym Panem i Władcą, dalekim i odległym, lecz jest przede wszystkim naszym Ojcem i Przyjacielem, do którego możemy zwrócić się w każdej chwili. Nie możemy jednak nadużywać Jego dobroci. Często traktujemy Go jak automat ze słodyczami czy napojami. Wrzucamy monetę  i w zamian za to wypada co sobie zamówimy.

           Modlitwy nie powinniśmy traktować magicznie - wypowiemy formułkę  i już ma się stać to czego chcemy.  Musimy odrzucić naszą egoistyczną postawę i zaufać Bogu Ojcu, który kocha nas i chce dla nas jak najlepiej. Tylko On widzi przyszłość, ale czasami my sami chcemy iść w nieznane, lecz tylko On wie co jest dalej. Być może jakaś przepaść, niebezpieczeństwo czy grzech. Więc nie zawsze spełnia to czego my tak pragniemy. Jest Wszechmocny,  możemy prosić Go o wiele ale trzeba pamiętać, że da nam to, co będzie potrzebne do naszego zbawienia. 

           Jeśli Jemu zaufamy to będziemy szczęśliwsi, gdyż modlitwa nie zmienia postanowień Boga, ale tego który się modli, dlatego warto powtarzać słowa modlitwy za  Amy Carmichael: ,, Czy mam się modlić, mój Ojcze, by zmienić Twoja wolę, aż będzie taka, jak moja? Nie, Panie, nie, tak nigdy nie będzie, lecz raczej proszę Cię, złącz moją ludzka wolę z twoją.”       

         

           Rekolekcje nie tylko nauczyły nas jak poprawnie się  modlić i odczuwać obecność Jezusa wśród nas ale również,  nauczyliśmy się żyć we wspólnocie. Korchów wielu osobom będzie kojarzył się z niezwykle ważnym miejscem, gdzie rodzi się prawdziwa wspólnota. Wszyscy razem, a nie obok siebie, tu się modlili i pracowali. I to jest właśnie istota rekolekcji, aby razem we wspólnocie przeżywać spotkanie z Panem Bogiem.Codziennie po modlitwach porannych oraz śniadaniu,  mieliśmy spotkanie w grupach na których rozważaliśmy główny temat oraz poruszaliśmy  inne ważne zagadnienia. Mieliśmy również Namiot spotkania na którym rozważaliśmy fragmenty z Pisma Świętego. W centrum naszego dnia, była Eucharystia. Po niej był wspólny posiłek, a następnie chwila czasu wolnego. Wieczorem odbywały się rożne nabożeństwa takie jak np. adoracja czy Droga Krzyżowa, później była kolacja, a potem tzw. pogodny wieczór. Po radosnych zabawach, szliśmy do  kaplicy aby razem zaśpiewać Apel Jasnogórski. Drugiego dnia mieliśmy nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Mogliśmy porozmawiać z Najświętszym i oddać mu wszystkie troski i kłopoty oraz pomilczeć i posłuchać co On ma nam do powiedzenia . We wtorek po Mszy św. ksiądz Tomasz wraz z animatorami pobłogosławili każdego uczestnika osobiście i wręczyli drobne pamiątki w postaci kartek i obrazków. Na koniec odbyło się ognisko, a następnie posprzątaliśmy wspólnymi siłami ośrodek rekolekcyjny i ruszyliśmy do naszych domów, pamiętając czego doświadczyliśmy przez te kilka dni spędzone z Panem Bogiem we wspólnocie, z Bogiem i drugim człowiekiem.

           Dziękujemy bardzo, wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego aby uczestnicy mogli jak najlepiej przeżyć czas  rekolekcji. Niech Pan Bóg, ma Was w swojej opiece i odda Wam  należną nagrodę za dobre uczynki w Niebie.

 

 Krótkie cytaty z całego świata na temat MODLITWY

 Modlitwa jest przede wszystkim miłością.

Andrea Gaspario 

 

Modlic się znaczy dać trochę czasu Chrystusowi, zawierzyć Mu, pozostawić w milczącym słuchaniu Jego Słowa, pozwalać mu odbić się echem w sercu.

Jan Paweł II 

 

To modlitwa czyni mnie zdolnym do pracy. Jest to moja laska i podpora. Nigdy nie będę dobrze wykonywał swojej pracy, jeśli zapomnę o modlitwie.

John Wesley 

 

Modlitwa jest bez wątpieni jedną z najpotężniejszych sił historii.

Reinhold Schneider 

 

Kiedy człowiek doprowadzony jest do ostateczności, modlitwa nie jest objawem tchórzostwa, lecz jedynym sposobem na zetknięcie się z Rzeczywistością.

Oswald Chambers 

 

Patrzymy na modlitwę, jako sposób uzyskania czegoś dla siebie. Natomiast biblijnym celem modlitwy jest poznanie samego Boga.

Oswald Chambers  

 

Oto, co najważniejsze w modlitwie:aby być, sobą. Bez żadnej sztuczności, stanąć przed Panem Jezusem takim , jakim się jest: Panie staję przed Tobą nagi, nędzny, grzeszny. Przyznać się do swojej nędzy być sobą. Rozmawiać poufnie z Panem Jezusem jak z przyjacielem . Przynosić do niego wszystkie swoje sprawy, rozmawiać z nim z największą prostotą i szczerością.

Ks. Franciszek Blachnicki 

 

Modlitwa jest azylem każdej troski.

Św. Jan Chryzostom 

 

Kiedy moja modlitwa stała się bardziej skupiona i wewnętrzna, to miałem coraz mniej do powiedzenia. W końcu zamilkłem

Soren Kierkegaard 

 

Wiara jest źródłem modlitwy. Jeżeli źródło wiary wyschnie, nie może popłynąć potok wiary.

Św. Augustyn 

 

Muszą istnieć tacy ludzie, którzy modlą się za tych, co nie modlą się wcale.

Victor Hugo 

 

Czasami same myśli mogą być modlitwą. Są takie chwile, w których bez względu na pozycję ciała, dusza jest na kolanach

Victor Hugo 

 

Jakże wielką radość ma matka, kiedy widzi pierwszy uśmiech swojego dziecka. Taka samą radość odczuwa zawsze Bóg, kiedy widzi z wysoka nieba grzesznika, który zaczyna się modlić do niego całym serce.

Fiodor Dostojewski 

 

Czuwajcie i módlcie się!

Ewangelia wg św. Mateusza 26,41

 

A gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, gdyż oni lubią modlić się… aby pokazać się ludziom… albowiem oni mniemają,  że dla swojej wielomówności będą wysłuchani.

Ewangelia wg św. Mateusza 6,5 

 

Modlić się, to nie znaczy wiele mówić, ale wiele kochać.

Św. Teresa z Lisieux 

 

Modlitwy nie zmieniają świata, ale zmieniają ludzi, a ludzie zmieniają świat.

Albert Schweitzer 

 

Módl się o to, abyś umiał się modlić.

Vincent Van Gogh 

 

Modlitwa otwiera kanał pomiędzy duszą a Bogiem;Brak modlitwy zamyka go.

Alan Redpath 

 

Modlitwa Optymisty

 Boże, dziękuję Ci za:

— trawnik, który muszę skosić, okna, które trzeba umyć, i rynny, które wymagają naprawy, bo to oznacza, że mam dom,

— bałagan, który muszę posprzątać po imprezie, bo to oznacza, że mam przyjaciół,

— podatki, które muszę zapłacić, ponieważ to oznacza, że jestem zatrudniony,

— ubranie, które jest troszeczkę ciasne, ponieważ to oznacza, że mam co jeść,

— cień, który patrzy, kiedy pracuję, bo to oznacza, że jestem na słońcu,

— ciągłe narzekanie na rząd, ponieważ to oznacza, że mamy wolność słowa,

— duży rachunek za ogrzewanie, bo to oznacza, że jest mi ciepło,

— panią, która siedzi za mną w kościele i drażni swoim śpiewem, ponieważ to oznacza, że słyszę,

— stosy rzeczy do prania i prasowania, bo to oznacza, że moi ukochani są blisko,

— zmęczenie i obolałe mięśnie pod koniec dnia, bo to oznacza, że byłem aktywny.

— budzik, który odzywa się każdego ranka, ponieważ to oznacza, że żyję 

MP

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 czerwca 2024

(176. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
16835

Prognoza Pogody