Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

"Każdego człowieka przychodzącego na świat Bóg oświeca i objawia mu przez swoje stworzenia niewidzialne tajemnice, aby uczył się składać dzięki swojemu Stworzycielowi. Oto teraz, skoro poszliście za światłem Boga, otwiera się dla was droga Ewangelii: abyście budując na tym fundamencie rozpoznali Boga żywego, który prawdziwie rozmawia z ludźmi i abyście postępując za światłem Chrystusa zaufali Jego mą­drości, i każdego dnia życie wasze składając w Jego ręce, mogli uwie­rzyć w Niego całym sercem. Taka jest droga wiary, którą Chrystus chce was prowadzić w miłości, abyście doszli do życia wiecznego."

(Obrzęd wprowadzenia do Deuterokatechumenatu-fragmenty)

 

W dniu 3 grudnia br. przypadało Święto Patronalne Ruchu Światło-Życie, a także deuterokatechumenat osób po I stopniu rekolekcji oazowych. Tradycyjne cała uroczystosć odbyła się w zamojskiej Katedrze. Młodzież z naszej parafii przyjechała wraz z proboszczem, który jest Moderatorem Ruchu Światło-Życie. Ks. Roman był również współorganizatorem spotkania uczestników i sympatyków ruchu.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00, zawiązaniem wspólnoty. Wtedy to przedstawiono program ewangelizacyjny pt. "Słuchać Pana w Kościele". Następnie o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Eucharystia, po której wszyscy zostali zaproszeni na ciepły posiłek (bigosik, herbata i ciastko).

I przyszło to, na co wszyscy czekali - nabożeństwo deuterokatechumenatu. Z naszej parafii przystąpiły: Dominika Kozłowska, Agata Kwiak, Monika Kyć, Emanuela Przytuła oraz Milena Przytuła.  Otrzymały one "foski" - znak przynależności do wspólnoty Ruchu Światło Życie, ewangelię wg św. Łukasza oraz dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskich, nad którymi będą teraz się pochylać w dalszej formacji po deuterokatechumenacie. Przyjęcie deuterokatechumenatu jest ważnym krokiem w formacji oazowej. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych stanowczych i odważnych kroków w formacji Ruchu Światło Życie.

Powrót

Więcej fotek na www.oaza.zam-lub.pl

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

czwartek,
30 listopada 2023

(334. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Święto św. Andrzeja, apostoła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
12002

Prognoza Pogody