Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

"Każdego człowieka przychodzącego na świat Bóg oświeca i objawia mu przez swoje stworzenia niewidzialne tajemnice, aby uczył się składać dzięki swojemu Stworzycielowi. Oto teraz, skoro poszliście za światłem Boga, otwiera się dla was droga Ewangelii: abyście budując na tym fundamencie rozpoznali Boga żywego, który prawdziwie rozmawia z ludźmi i abyście postępując za światłem Chrystusa zaufali Jego mą­drości, i każdego dnia życie wasze składając w Jego ręce, mogli uwie­rzyć w Niego całym sercem. Taka jest droga wiary, którą Chrystus chce was prowadzić w miłości, abyście doszli do życia wiecznego."

(Obrzęd wprowadzenia do Deuterokatechumenatu-fragmenty)

 

W dniu 3 grudnia br. przypadało Święto Patronalne Ruchu Światło-Życie, a także deuterokatechumenat osób po I stopniu rekolekcji oazowych. Tradycyjne cała uroczystosć odbyła się w zamojskiej Katedrze. Młodzież z naszej parafii przyjechała wraz z proboszczem, który jest Moderatorem Ruchu Światło-Życie. Ks. Roman był również współorganizatorem spotkania uczestników i sympatyków ruchu.

Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00, zawiązaniem wspólnoty. Wtedy to przedstawiono program ewangelizacyjny pt. "Słuchać Pana w Kościele". Następnie o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Eucharystia, po której wszyscy zostali zaproszeni na ciepły posiłek (bigosik, herbata i ciastko).

I przyszło to, na co wszyscy czekali - nabożeństwo deuterokatechumenatu. Z naszej parafii przystąpiły: Dominika Kozłowska, Agata Kwiak, Monika Kyć, Emanuela Przytuła oraz Milena Przytuła.  Otrzymały one "foski" - znak przynależności do wspólnoty Ruchu Światło Życie, ewangelię wg św. Łukasza oraz dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskich, nad którymi będą teraz się pochylać w dalszej formacji po deuterokatechumenacie. Przyjęcie deuterokatechumenatu jest ważnym krokiem w formacji oazowej. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych stanowczych i odważnych kroków w formacji Ruchu Światło Życie.

Powrót

Więcej fotek na www.oaza.zam-lub.pl

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
23 czerwca 2024

(175. dzień roku)

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwunasta Niedziela zwykła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13745

Prognoza Pogody