Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Przyjdź, Duchu Święty, i zapal w nas płomień
Twojej miłości i Pańskiej bojaźni;
Daj nam usłyszeć Twój głos tajemniczy
W naszych sumieniach.

Zesłanie Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych. Jezus wypełnia swoją obietnicę daną uczniom:
         „Ja zaś będę prosił Ojca a innego Pocieszyciela da wam aby z wami był na zawsze- Ducha Prawdy" J 14,16
       Duch Święty jest dopełnieniem Chrystusowego dzieła. Jezus z miłości oddał swoje życie i zesłał na ziemię swojego Ducha, który jest miłością. Od chwili zesłania Ducha Świętego ogień miłości obecny jest w życiu ludzi i płonie w życiu ludzkości. Duch Święty powoduje w nas wiarę i miłość dzięki którym wchodzimy w osobowy i bezpośredni kontakt z Chrystusem. On mieszka wtedy w naszym wnętrzu i w naszych sercach.
      Dlatego tak ważne jest czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego dla wspólnot parafialnych, które na wzór apostołów oczekują jego przyjścia. Takie czuwanie po raz pierwszy zostało zorganizowane również w naszej parafii. Słuchaliśmy z otwartymi sercami Słowa Bożego, przypominającego nam o tym, co Bóg uczynił swojemu ludowi, przeżywaliśmy celebrację znaków towarzyszących Pięćdziesiątnicy, odnawialiśmy także swój sakrament bierzmowania. Prosiliśmy aby dary udzielane obficie Ludowi Bożemu znalazły w nas właściwy grunt do wydania owocu stokrotnego.
       W czasie czuwania mieliśmy możliwość wspólnej modlitwy psalmami z godziny czytań. Podczas Liturgii Słowa mogliśmy przypomnieć sobie wydarzenia historii Narodu Wybranego, w którym ukazana była w szczególny sposób obecność i działanie Ducha Bożego. Piękne czytania i psalmy poprzedzone komentarzami wprowadziły nas w modlitewne skupienie.
       Po wysłuchaniu homilii każdy mógł podczas prośby o dar, którego szczególnie pragnie, wrzucić ziarno do kadzielnicy, aby w ten sposób wyrazić swoją gotowość na przyjęcie daru. Wszystkie otrzymane w ten sposób łaski potrzebne nam są do kroczenia drogą prawdy, wiary i miłości. Śpiew sekwencji: Przybądź Duchu Święty zakończył tę część nabożeństwa. Następnie od paschału zostały zapalone świece począwszy od ks. Michała poprzez ministrantów a skończywszy na wiernych zgromadzonych w świątyni. Z zapalonymi od paschału świecami odnowiliśmy nasze chrzcielne przymierze z Bogiem wyznając naszą wiarę. W modlitwie powszechnej powierzyliśmy Bogu wszystkie przyniesione w naszych sercach intencje. Następnie został poświęcony olej, którym księża namaścili zgromadzonych w świątyni wiernych. Czuwanie zakończyło stworzenie kręgu ze wszystkich uczestników i wspólny śpiew pieśni Zjednoczeni w Duchu.
       Było to wspólne radosne przeżycie, za które dziękujemy Bogu.

Powrót

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
01 grudnia 2023

(335. dzień roku)

Święta

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
21420

Prognoza Pogody