Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Zesłanie Ducha Świętego – 12 czerwca 2011 r.

W niedzielę, 12 czerwca, Kościół powszechny obchodził uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która dla naszej parafii była uroczystością odpustową ze względu na nazwę, jaką nosi kościół w Podzamku. Zielone Świątki (nazwa popularna święta) obchodzimy pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, który obiecał: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie” (J 15, 26). Jest to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich.
W naszej parafii na Mszy św. o godzinie 8:00 zostały poświęcone dwa ornaty, które są darem dla parafii, natomiast uroczysta Msza św. odpustowa odbyła się o godzinie 11:00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prof. Krzysztof Guzowski – pochodzący z parafii pw. NNMP, a obecnie pracujący w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Po Mszy św. została odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie kapłan udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Jak zawsze oprawę Mszy św. przygotowała schola, liturgiczna służba ołtarza oraz
młodzież pod przewodnictwem ks. Michała, abyśmy pełniej głębiej mogli uczestniczyć w owocnym przeżywaniu uroczystości odpustowej ku czci Ducha Świętego.
Łucja Oś


Msza św. odpustowa

Powrót

Msza św. odpustowa c. d.

Powrót

Zobacz Msze Św. z naszego kościoła

 

Transmisje Mszy Świętych i Nabożeństw z naszego Kościoła, można oglądać  wchodząc na YouTube Naszej parafii 

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
01 lutego 2023

(32. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11395

Prognoza Pogody