Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

Zesłanie Ducha Świętego – 12 czerwca 2011 r.

W niedzielę, 12 czerwca, Kościół powszechny obchodził uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która dla naszej parafii była uroczystością odpustową ze względu na nazwę, jaką nosi kościół w Podzamku. Zielone Świątki (nazwa popularna święta) obchodzimy pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, który obiecał: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie” (J 15, 26). Jest to jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone już w czasach apostolskich.
W naszej parafii na Mszy św. o godzinie 8:00 zostały poświęcone dwa ornaty, które są darem dla parafii, natomiast uroczysta Msza św. odpustowa odbyła się o godzinie 11:00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prof. Krzysztof Guzowski – pochodzący z parafii pw. NNMP, a obecnie pracujący w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Po Mszy św. została odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie kapłan udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
Jak zawsze oprawę Mszy św. przygotowała schola, liturgiczna służba ołtarza oraz
młodzież pod przewodnictwem ks. Michała, abyśmy pełniej głębiej mogli uczestniczyć w owocnym przeżywaniu uroczystości odpustowej ku czci Ducha Świętego.
Łucja Oś


Msza św. odpustowa

Powrót

Msza św. odpustowa c. d.

Powrót

Zegar

Dzisiaj jest

piątek,
13 grudnia 2019

(347. dzień roku)

Święta

Piątek, II Tydzień Adwentu
Rok A, II
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męcz.

Pielgrzymka paraf.

Różaniec za dzieci

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
7859

Statystyki

stat4u

Prognoza Pogody