Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W poniedziałek 30 maja 2011r. udaliśmy się na pielgrzymkę dzieci i młodzieży naszej parafii do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, na Babią Górę, do obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau oraz Łagiewnik.
W godzinach przed południowych dotarliśmy do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Wawel – groby królów, Dzwon Zygmunta oraz muzeum.
Przed godziną 18.00 dotarliśmy do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nad tym wspaniałym miejscem w sposób szczególny czuwają zakon Ojców Franciszkanów. W sanktuarium u stóp wzgórz kalwaryjskich przywitał nas jeden z braci zakonnych, który przybliżył nam historię tego szczególnego miejsca. Po czym uczestniczyliśmy w Eucharystii. Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej to piękne miejsce otoczone piękną przyrodą, przez którą w sposób szczególny Bóg przemawia do ludzkich serc. O godzinie 21.00 u stóp cudownego obrazu uczestniczyliśmy w apelu prowadzonym przez jednego z braci Franciszkanów.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od Eucharystii w sanktuarium przy obrazie Matki Bożej. Po czym udaliśmy się na Babią górę. Cała ta wyprawa zajęła nam około 7 godzin. Babia góra to urocze i piękne miejsce otoczone pięknymi lasami i innymi pasmami górskimi. Około godziny 19.00 wróciliśmy do Kalwarii gdzie odbyło się spotkanie w grupach po czym tak jak poprzedniego dnia apel przy obrazie Matki Bożej.
Ostatniego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy obóz koncentracyjny
Auschwitz- Birkenau. Po czym udaliśmy się do Łagiewnik. Byliśmy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie znajduje się trumna z ciałem św. siostry Faustyny. Zwiedziliśmy również celę, w której żyła św. siostra Faustyna po czym udaliśmy się do kaplicy w podziemiach sanktuarium by tam słowami koronki prosić o „miłosierdzie dla nas i całego świata”.
Sanktuarium w Łagiewnikach to niestety ostatni punkt naszej wyprawy. Około godziny 23.30 wróciliśmy pod kościół pw. Zesłania Ducha św. w Krasnobrodzie po czym w pośpiechu udaliśmy się do naszych domów by tam dzielić z naszymi bliskimi radość z tak owocnie przeżytej pielgrzymki.   

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
23 czerwca 2024

(175. dzień roku)

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwunasta Niedziela zwykła

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
14272

Prognoza Pogody