Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W piątek 13 maja 2011r., w 30 rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, udaliśmy się na pielgrzymkę parafian do Kalwarii Pacławskiej.
O godzinie 7.00 w kościele pw Zesłania Ducha Św. miała miejsce zbiórka wszystkich uczestniczących w pielgrzymce, której głównym celem było Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, znane także jako Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej.
W godzinach przedpołudniowych zatrzymaliśmy się w pięknej miejscowości Bolestraszyce gdzie zwiedzaliśmy Arboretum(mianem tym określa się wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Nazwa ta wywodzi się od łacińskiego słowa arbor- drzewo.) Pogoda dopisywała, choć chwilami padał deszcz. Jednak my nie zważając na warunki klimatyczne bawiliśmy się świetnie podziwiając piękny teren ogrodu botanicznego i otaczającej nas przyrody.    
Przed godziną 13.00 dotarliśmy do głównego celu naszej pielgrzymki- Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Nad tym wspaniałym miejscem sprawuje piecze Zakon Ojców Franciszkanów. W Sanktuarium, u stóp Pani Kalwaryjskie przywitał nas jeden z ojców przebywających w tym szczególnym miejscu przez co w kilku zdaniach przybliżył nam historię tego sanktuarium. Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej to piękne, lecz niepozorne miejsce osadzone na szczycie wzgórza. Otoczone piękną przyrodą, przez którą Bóg także przemawia do ludzkich serc. W swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych, zwane jest także Jasną Górą Podkarpacia. O godzinie 13.00 uczestniczyliśmy we mszy świętej, którą przed cudownym obrazem Pani Kalwaryjskiej odprawił proboszcz naszej parafii ks. Roman Sawic. W tym cudami słynącym miejscu, u stóp Matki Kalwaryjskiej wszyscy pozostawili swoje modlitwy, prośby i błagania. W godzinie Bożego Miłosierdzia odmówiliśmy spacerując po dróżkach kalwaryjskich koronkę do Miłosierdzie Bożego, rozważając przy tym w duchu stację Męki Pańskiej.
Następnie w drodze powrotnej zwiedziliśmy piękne, polskie miasto- Przemyśl. Najważniejszym obiektem sakralnym w tymże miejscu jest Archikatedra Przemyska pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Z Archikatedry poszliśmy do Katedry greko katolickiej, a następnie zwiedziliśmy Zamek Kazimierzowski. Po czym w drodze powrotnej wstąpiliśmy na słynne lody przemyskie, które wzbudziły duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych.
Po dniu pełnym duchowych przeżyć, nieco zmęczeni, lecz z uśmiechem na ustach, wróciliśmy do naszych domów, dziękując Bogu za tak owocnie przeżyty dzień.

Powrót

Retransmisje Mszy Świętych i Nabożeństw i innych wydarzeń kościelnych.

 
 
Retransmisja aktualnych Mszy Świętych.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 09.08.2020 r.
zobacz  >>>>>>>>>>>>
 
Retransmisje  od 06.12.2014 - 09.08.2020
 zobacz  >>>>>>>>>>>>

Prezentacje multimedialne od VI.2023 r.
 zobacz >>>>>>>>>>>>

Zegar

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 czerwca 2024

(176. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
16331

Prognoza Pogody