Menu

Wyszukiwanie

 

 Można posłuchać.

KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ

W Wielki Czwartek o godzinie 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Tego dnia cały Kościół powszechny w szczególny sposób składa Bogu dziękczynienie za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa, a także modli się za swoich szafarzy.
Nasza wspólnota w głęboki i bardzo uroczysty sposób przeżywała dziś Mszę Wieczerzy Pańskiej z wszystkimi jej bogatymi treściami i znaczeniami. Służba ołtarza, ministranci, młodzież i schola włączyli się czynnie w wiele elementów mszy świętej, abyśmy jeszcze prawdziwiej mogli doświadczyć miłości Boga do człowieka, który oddaje Siebie na krzyżu.
Komentarze prowadziły nas przez poszczególne etapy liturgii: od czytań i Ewangelii, poprzez obrzęd umycia nóg dwunastu mężczyznom, uroczystą komunię świętą, aż do przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy i obnażenia ołtarza.
Niech doświadczenie ogromnej tajemnicy miłości Boga ukrzyżowanego dla człowieka, który daje nam Swe Ciało i Krew do spożycia, trwa w nas i przemienia naszą codzienność, byśmy stawali się lepszymi ludźmi i świadomymi uczestnikami Misterium Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
                                                                                                                    Łucja O.

Msza wieczerzy pańskiej

Powrót

Zobacz Msze Św. z naszego kościoła

 

Transmisje Mszy Świętych i Nabożeństw z naszego Kościoła, można oglądać  wchodząc na YouTube Naszej parafii 

Zegar

Dzisiaj jest

wtorek,
31 stycznia 2023

(31. dzień roku)

Pielgrzymka paraf.

Różaniec Rodziców za Dzieci

Statystyki

stat4u

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
10783

Prognoza Pogody